DES; Eğitimde Erkek Egemen Bir Yönetim Anlayışı Var!


Eğitimde Erkek Egemen Bir Yönetim Anlayışı Var!

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Merkez Kadın Kolları tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yapılan açıklamada "Eğitimci kadınlarımızın sorumlulukları vardır" denildi.

Tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutlayan açıklamada; Kadınların özgürlük, namus, töre, gelenek, dinsel sömürü, iktidar, siyasi ikballer, cinsel sömürü, cinsel özgürlük, terör malzemesi, vatan ve ticaret uğruna istismar edildikleri kaydedildi.

Yapılan kutlama açıklamasında şu ifadeler yer verildi;

Gelişmiş ülkelerde de, gelişmemiş ülkelerde de kadının istismarı bitmemiştir, yalnızca şekil değiştirmiştir. Kadın istismarı bitmesi için özellikle kadın eğitimcilerimize önemli bir görev ve büyük bir sorumluluk düşmektedir.

Kadınlar çeşitli söylemlerle sömürülmeye devam edilmektedir. Bu nedenle kadın hakları eğitiminin okul öncesinden yüksek öğrenime kadar yaygın eğitim programları dahil tüm çerçevede ve bütünsellik içerisinde verilmesi gerekir. Kadınların sömürülemediği bir dünya için başta kız çocuklarımız olmak üzere tüm kadınlarımızın eğitimine daha çok önem verilmeli ve pozitif ayrımcılık yapılmalıdır. Bugün bile kadın çağ dışı kalmış töre anlayışı ile tüm toplumun gözü önünde infaz edilmektedir. Törelere bağlılık ve saygı adına kadını katleden, kadına tecavüz eden, kadını ömür boyu baskı altına alan uygulamalara göz yumamayız. Yasalarımızın törecilere hafifletilmiş bir dozda tatbik edilmesine müsaade etmemeliyiz.


Türk kadınlarının dünya kadınlarına ve kadın hareketine örnek olacak birikim, donanım ve derinliğe sahip olduğuna inanıyoruz. Bizim kültür ve medeniyetimizin nüvesi Türk kadınlarına bu misyonu vermiştir. Bunun için başta eğitim kuruluşları olmak üzere adli ve idari kurumlardaki erkek egemen, statükocu yönetim anlayışı değiştirilmelidir.

DES; Eitimde Erkek Egemen Bir Ynetim Anlay Var!.doc

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: