DES, Hükümete Eğitime Hazırlık Ödeneğini Hatırlattı!


DES, Eğitime Hazırlık Ödeneğini Hatırlattı!

Her eğitim yılı başında yalnızca öğretmenlere verilen ve bu yıl 740 TL olarak ödenen ‘Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği’nin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi gerektiğini söyleyen Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zülfikar Kotanlı, “18. Milli Eğitim Şurasında sendikamızın müzakere, öneri ve gayretleriyle ‘Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği’nin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi hususu şura kararı haline gelmişti. Kimi eğitim reformlarını Milli Eğitim Şura kararlarına dayandıran hükümetin, eğitim öğretime hazırlık ödeneği konusundaki şura kararını da hayata geçirmesini istiyoruz” dedi.

DES’in eğitim çalışanlarına kazandırdığı şura kararlarından birisi olan ‘Eğitim öğretime hazırlık ödeneği’nin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi ile birlikte eğitim çalışanları arasında yıllardır süregelen adaletsiz uygulamanın son bulacağını söyleyen DES Genel Başkan Yardımcısı Kotanlı, “Sendikamız 18. Milli Eğitim Şurasında “Eğitim ordusunun gizli kahramanları olan hizmetli, şoför, bekçi, hademe, memur ve şeflerden oluşan eğitim çalışanlarına da Eğitim Öğretim Tazminatının verilmesi ve tayin, terfi ve görevde yükselme sistemlerinin adaletli ve objektif kriterlere göre yeniden belirlenmesi” yönünde bir teklif sunmuş, bu önerisini kulis çalışmalarıyla şura kararı haline getirmiştik. Şimdi hükümetin bu öneriyi mevcut torba kanun düzenlemelerinden birisine eklemesini bekliyoruz” diyerek hükümet üyelerine seslendi.

DES’in Erzurum şubesinde konuyla ilgili yaptığı basın açıklaması yapan Kotanlı, Eğitim çalışanlarının sorunlarına acil ve kalıcı çözümler bulunmasını ve bir maaş düzeyine yükseltilmiş eğitime hazırlık ödeneği düzenlemesi maharetiyle atılacak adımla hükümetin ustalık dönemine yakışır bir iş yapmış olacağını söyleyerek sözlerine son verdi.

DES, Hkmete Eitime Hazrlk deneini Hatrlatt!.doc

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: