Yolsuzluk Operasyonuyla İlgili Konuşan DES Başkanı Avcı; Türkiye’yi Sağduyuya Çağırıyoruz!


Türkiye’yi Sağduyuya Çağırıyoruz!

Türkiye’yi sarsan yolsuzluk operasyonu ile ilgili Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı’dan sağduyulu bir açıklama geldi.

DESAM tarafından Kasım ayında planlanan ‘Yolsuzlukla Mücadele Eylem Planı -2’ konulu konferansta konuşma yapan Gürkan Avcı, “ Yolsuzluk ulusal güvenliğimizi tehdit eden en büyük meseledir. Bu nedenle yolsuzluk merkezli operasyonun ilgi ve etki alanına giren tüm taraflarının bu sürece şeffaflık, adalet, eşitlik kriterleri doğrultusunda, hakka ve hukuka uygun bir şekilde katkıda bulunmaları vatan ve namus borçlarıdır. Lakin sürecin siyasileştirilmesi neticesinde oluşan kavganın kazananı olmaz, başta ülkemiz ve milletimiz kaybeder” diyerek çağrıda bulunduğu konuşmasında şu değerlendirmelerde bulundu;

TELKİN VE TAVSİYELERİMİZ!

Türkiye bir haftadır yolsuzluk operasyonu-soruşturmasıyla çalkalanıyor. Bu süreçten ülkemiz ve milletimizin zarar görmemesi için temel bazı hususların altını çizerek uyarıda bulunmak istiyorum.

Hükümetin sürece müdahale edecek her türlü adımdan ve yanlış anlaşılmaya müsait tavırlardan kaçınması gerekmektedir. Hiç kimse hiçbir şekilde süreci baskılamamalı, devletin emniyet güçlerine ve yargısına itimat göstermelidir. Başbakan Erdoğan soruşturmanın selameti açısından ismi geçen bakan ve bürokratları görevden almalıdır. Yargıya ve emniyet kurumuna müdahale edilmesi sonrasında çıkacak bir aklama kararı, toplum vicdanında kabul görmeyecek, sonrasında Ak Parti üzerine hiç çıkmayacak kara bir leke olarak yapışacaktır. Öte yandan iddia edildiği gibi olayın uluslararası boyutu varsa kesin ve net bir şekilde biran önce ortaya çıkartılmlıdır. Soruşturmada ismi geçen şahıslar kim olursa olsun peşinen hükümlü ilan edilmemeli, aile ve yakınlarını da kapsayacak şekilde gösterilmemelidir. Bizler hak ve hukuk yerini bulsun istiyoruz, suçlular cezalandırılsın istiyoruz. Eğer gizli yapılanmalar ve uluslararası bir tertip varsa ortaya çıkarılsın istiyoruz.

HİÇ KİMSE YOLSUZLUK OLMADI DİYEMEZ!

Fakat bir kez daha açıkça söylemekte büyük faydalar görmekteyim ki; rüşvet, yolsuzluk, iltimas, ihale takipçiliği, komisyonculuk, torpil, adam kayırma ve kadrolaşma gibi ateşi gün gün artmakta olan siyasi hastalıkların dumanının yeri göğü kapladığı bir Türkiye gerçeğini vicdanı olan hiç kimse inkâr edemez. Bu nedenle süreci ‘Uluslararası operasyon’ olarak tanımlayan ve ‘Boyun eğmeyiz!’ diyen hükümetin, aynı netlikte ‘Yolsuzluk yapmadık!’ ‘Hırsızları, iltimasçıları ayıklayacağız!’ demesini bekliyoruz. Hükümetin bu ateşi söndürmek, bu dumanı dağıtmak, varsa uluslararası bir denklem bu gerçekleri millete kanıtlarıyla birlikte ifşa etmek gibi büyük ve tarihi bir sorumluluğu bulunmaktadır.

HALKIMIZA İZAH EDİLMELİ

Öte yandan muhatapları farklı soruşturma dosyalarının hangi gerekçeyle birlikte torba edilerek kovuşturmaya alındığı kamuoyuna çok iyi izah edilmelidir. Soruşturmaların yerel seçimlere girdiğimiz bir dönemde başlatılması, yolsuzluk operasyonunun siyasal bir mühendislik olarak algılanmasına neden olduğu yönündeki iddialarda derhal açıklığa kavuşturulmalıdır.

TARAF OLMAMIZ İSTENİYOR!

Yolsuzluk soruşturması ile oluşan gergin ortam ülkemizin kazanımlarına, ekonomimize, sosyal ve toplumsal yaşamımıza verdiği zararlar açısından kaygı verici bir düzeye çıkmıştır. Herkese tarafını seçmesi için baskı kuran, taraf olmayanın bertaraf olacağını haykıran ağır bir siyasi hava oluşturulmak istenmektedir. Bizler DES ve DESAM camiası olarak kendimizi halktan yana konumlandırıyoruz. Kimseye kefil değiliz ve olamayız da! Ne hırsızlığın ve yolsuzluğun tarafında ne de şantaj ve tertiplerin tarafındayız. Bir kez daha ifade etmeliyim ki; Kim tarafından ortaya çıkarılırsa çıkarılsın, ne zaman ifşa edilirse edilsin, muhatabı ve muhtevası ne olursa olsun yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet, adam kayırma, şantaj, tertip iddialarının hukuk devleti ve yargı bağımsızlığı normlarından en ufak bir sapma gösterilmeden araştırılarak ortaya çıkarılması en büyük temennimizdir ve gerçek vatanseverlik, gerçek milletperverlik, hakiki dindarlıkta ancak budur!

ÜLKEMİZ DAHA FAZLA ZARAR GÖRMEMELİ!

Son bir haftada dolar 2.1 TL ile tavan yaptı. Borsada yüzde 10’a yaklaşam gerilemeler gerçekleşti. Faizler yükseldi. Bir haftada halka açık şirketlerimizin değeri tam 20 milyar dolar düştü. Doların 2.1’e çıkmasının yalnızca enerjiye maliyeti 4 milyar dolar. Ülkemiz ekonomimisinin daha fazla zarar görmemesine müsaade edilmemelidir.

Unutulmamalıdır ki soruşturmaların hukuk devleti ve yargı bağımsızlığı ilkesiyle, güven ve itimat içerisinde neticelenmesi ülkemiz demokrasisini, toplumsal dayanışma ve barışı güçlendirecektir. Ülkemizde ekonomik büyüme ve toplumsal ilerlemenin devam edebilmesi için şeffaflık, daha fazla demokrasi ve hukukun üstünlüğü ilkelerinin güçlendirilmesi gerekmektedir. Bir kez daha hatırlatırım ki; yolsuzluk merkezli bu operasyonda hakikatlerinin üzerini örtmeye çalışan hiç kimse iflah olmaz. Yolsuzlukları, hırsızlıkları ve tertibi önlemek için bütün nefretiyle ayağa kalkmayan bir toplumun da geleceği aydınlık olamaz!

KİMSEYE MÜDAANAMIZ YOKTUR!

Umarım tavsiyelerimiz dikkate alınır. Çünkü biz, ne iktidarın etrafında haram ve kibir anıtı gibi dolaşan menfaatperesetlerdeniz ne de siyasi ve ideolojik hasımlardanız. Başbakan başta olmak üzere, hiç kimseye, hiçbir siyasi parti ve yahut herhangi bir kurum ve kuruluşa en ufak bir müdaanamız ve eyvallahımız olamaz, ikbal beklentimiz bulunmamaktadır. En hasbi ve samimi duygularla sesleniyoruz!

BAŞBAKAN BİZİ DİKKATLE DİNLESİN!

Kimin eli kimin cebinde sorusunun cevabını bilmeden her ‘medyatik yargılama’ gösterisinin üstüne atlamamak gerekiyor. Amaç, bulanık suda rol model Türkiye’yi avlayıp, mayınlı araziye çekmek ise tertip ve devran eskisi gibi dönmeye devam ediyor demektir. Küslükler, yalan kavgalar, saflaşmalar !işin illüzyon tarafıdır. Türkiye birkez daha iktidarı, muhalefeti ile yönetilemez hale gelmiştir. Otoriterleşen bir Erdoğan tablosu yaratılmak isteniyor ki bu durumda ‘Erdoğan’ı Saddamlaştırmak’ şartları yaratılmaya çalışılmaktadır. Başbakan bunun ne kadar farkındadır? Başbakan Erdoğan’ı abartılı bir şekilde överek, Gezi direnişinde olduğu gibi halka karşı orantısız güç kullandırtarak, muhalif medyayı zapturapt altına aldırtarak, muhalifleri işten attırarak, karşıt her adresin üzerine giderek, devlette kadrolaştırtarak, bizzat Başbakan Erdoğan eliyle çeşitli operasyonlar üzerinden bazı camiaları, sivil-gönüllü hareketleri, dürüst ve masum insanları dahi mağdur ettirerek.

BAĞIMSIZ, GÜÇLÜ BİR DEVLET OLMADIĞIMIZ ORTAYA ÇIKTI!

Başbakan Erdoğan’a akçeli hesabı olanlar avlatılıp, kazan kazan kapsamında kullanılmak ve kaosu derinleştirmek tertibinin gerekleri yaptırılmak istenmektedir. Birileri Erdoğan üzerinden kendilerini mağdur edip aklanma derdindedir.

Devlet içinde tehlikeli oranda örgütlenen ve büyük prodüksiyonların altına imza atan Almanya’dan Rusya’ya, İran’dan İsrail’e, Londra’dan Paris’e tüm istihbarat servislerinin elinde hükümeti zora sokacak büyük günah dosyaları bulunmaktadır. Aslında ne yazıktır ki Türkiye’yi karıştırmak acem çocuk oyuncağı haline gelmiştir. Bilinmelidirki eğer bugün dahi devletin içinde çeteler var ise bu bizim halen bağımsız ve derin bir devlet olamadığımız içindir, Ak Partinin de milli bir iktidar olamadığı içindir. Bu nedenle ilgili, etkili ve yetkili tüm tarafları el ele vererek temiz siyasete katkı sunmaya davet ediyorum. Lütfen herkes önce kendi kapısının önünü temizlesin. İğneyi önce kendine daha sonra çuvaldızını başkasına batırsın. Herkes kendi partisindeki hücreleri ve hortumcuları tasfiye etsin. Yolsuzluk ve hizipçilik virüsünün kene gibi ülkemizi ve geleceğimizi kemirmesine müsaade etmeyelim.

DES Bakan Avc; Trkiye’yi Saduyuya aryoruz!.doc

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: