YANDAŞ MEDYA /// Süleyman Özışık : Şafak Pavey’in özgürlük anlay ışı…


null_zpsd92b8d6c.jpg

AK Partili 4 milletvekilinin Meclis’e başörtüsü ile geldikleri gün bir konuşma yapan Şafak Pavey’in sözleri uzun süre konuşulmuştu.

Aslında o gün yazmak istedim ama araya başka konu girince geçti gitti. Dün gece bir televizyon kanalında izledim.

Geçtiğimiz yıllarda geçirdiği o talihsiz kazadan sonra Erdoğan’ın kendisini ziyaret etmesi hakkında ilginç bir yorumda bulununca, yazmadan geçemedim.

"Sayın Başbakan kazadan sonra zarafet örneği gösterip beni hastanede ziyaret etmişti. Tekrar teşekkür ediyorum bunun için. Ama insani ilişkilerin siyasi rekabete malzeme yapılıp medet umulmasını anlamış değilim. Bir hasta ziyareti karşılığında dünya görüşümü değiştirmem mi gerekiyor? Bunu anlamış değilim" diyordu.

Sadece bu mu?

İnsan hakları , kölelik falan derken lafı gediğine koyup, "Gay, lezbiyen, biseksüel kişilerin de evlenme hakkı" olması gerekir" diyerek özgürlüklere bakışını ortaya koyuyordu..

O konuşurken peşin peşin alkışlayan kuru kafaları izledikçe gülesim geldi. Netice itibari ile kafa CHP kafası.

Karşısındakini aşağılayan, saygıyı,özgürlüğü sadece ama sadece kendisine isteyen hastalıklı bir zihniyetten başka ne bekleyebilirsiniz ki?

Başörtülüler 80 yıl Meclis’e giremezken, "Başbakan’ın, Cumhurbaşkanı’nın eşi başörtülü olamaz" diyen zalimlere omuz vereceksiniz. 2 yıl o Meclis’e pantolonla giremedin diye vicdanlara çekiç gibi inmeye çabalayacaksınız.

Hem "Bu hükümet zamanında ben pantolonla Meclis’e gelemedim" diyeceksiniz, hem de "Pantolon yasası çıkarırsak, türbanla da Meclis’e gelirler. Ses etme Şafak!" diyen partidaşlarından bahsetmeyeceksiniz.

Hem Başbakan’a "Dolmabahçe’de oturup gemiden inen kadınları dikizliyor" diyen genel başkanınızı alkışlayacaksınız. Hem de Çamlıca’nın tepesinde öpüşenleri dikizleyeceksiniz!.

"Aynı evde kalan kız ve erkeklere özgürlük" diyeceksiniz, Çamlıca’da sevdiğini öpen başörtülü kadına adeta ortalık malı muamelesi yapıp, "O çok özgür davranırsa böyle rezil ederim" diye aşağılayacaksınız.

Hem, "Başbakan beni hastanede ziyaret etti diye dünya görüşüm mü değişecekti yani?" diyeceksiniz. Hem de başörtülü ve inançlı insanların dünya ve ahiret görüşünü değiştirmeye kalkan "ikna odalarının mucidi Nur Serter" ile aynı safta yer alacaksınız.

Sonra da, "Bu özgürlükleri yaşıyorsanız Atatürk sayesinde yaşıyorsunuz" diyerek bir bir ülkenin yarısını Atatürk düşmanı ve vatan haini olarak ilan edeceksiniz. Barbara gibi yaşayıp, Deborah adetlerini halka dayayıp, Scarlett’i kadınlara idol olarak gösterip, sonra da "Bak Atatürk olmasa senin adın Olivia olurdu" diyeceksiniz.

Ah Susan! Keşke bir sussan!

Şu özgürlük dediğiniz lanet olası şey sadece CHP’lilere mi mahsus bu coğrafyada?

Sorarlar adama, "80 yıldır bize çok görülen haklarımızı, yaşadığımız zulmü kime borçluyuz? Atatürk’ün verdiklerini nimet olarak sayıyorsanız, Atatürk’ün adını kullanarak vermediklerinizin faturasını kime keselim?" diye sorarlar.

Artık bu millete, "Sen Atatürk sayesinde bu haldesin" şeklindeki o aşağılayıcı, sindirici, ötekileştirici kirli cümleyi dayatamazsınız.

Bunu hala anlamadınız mı?

Sizin nazarınızda kabul görecek hangi cümleyi kursun bu insanlar onu söyleyin bari? İlla sizin söylediğiniz gibi, "Olmasaydın, olmazdık" diyerek Allah’ı mı inkar etsinler?

İlla sizin yaptığınız gibi öz be öz ecdatları olan Osmanlı’ya küfür mü etsinler? Kanuni’yi, Yavuz’u, Sultan Fatih’i reddettiklerinde, Abdülhamit’e küfrettiklerinde mi muteber olacaklar sizin gözünüzde?

Sırf bunları yapmadıkları için daha ne zamana kadar onlara, "Erdoğan’ın g.tünün kılı" diye hakaret edeceksiniz?

Yetmedi mi?

Anlamadınız mı hala?

İnsanlar, "Sizden biri olacağıma, Erdoğan’ın g.tünün kılı olmaya razıyım" diye bas bas bağırıyor.

Hala anlamadınız mı sizi ne sıfata koyduklarını?

Bu ülkenin insanı "’Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum’ diyen komutan kadar, ‘Ya ben İstanbul’u alırım, ya İstanbul beni’ diyen komutana da özgürlük borçluyum" diyor.

"Şu ayrıştıran, bölen, bölüştüren zehirli dilinizi bir kere de Kazım Karabekir için, Mareşal Fevzi Çakmak için, Nene Hatun için, ölüme "Allah Allah" nidasıyla koşan Mehmetçik için oynatın" feryatlarını duymuyor musunuz?

Erdoğan’ın sizi hastane odasında ziyaret etmesi elbette dünya görüşünüzü değiştirmemeli. Hiç bir canlının sizin dünya görüşünüzü değiştirmeye hakkı yok. Tıpkı, sizin samimiyetsiz gülücüklerinizin arkasına sakladığınız dayatmalarla, "Dünya görüşünü değiştir. Benim gösterdiğim kişinin izinden git. Sen olmasaydın biz olmazdık diyeceksin" deme hakkınız olmadığı gibi…

Siz bunu dediğiniz sürece, "Ben özgürlüğümü cepheden dönenler kadar, cephede ölenlere de borçluyum" cevabının altında ezilmeye mahkum kalacaksınız.

Anlayın artık!

Süleyman Özışık

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: