AK PARTİ DOSYASI : AKP Herşeyi Politize Ediyor


11 yıldır iktidarda olan AKP seçim öncesi halka vaad ettiklerinin neredeyse hiçbirini yapamadı. Bu yüzden dostlar alışverişte görsün diye restoran, pastane, özel okul, düğün, dernek ne varsa açılıştan açılışa koşuyorlar.

Biri var ki annesinin ölümünü bile politize ederek 40 gün boyunca gündemde tuttu bundan siyasi rant sağlamaya çalıştı. En sonunda ise cami kapatarak tek başına yasin okudu bütün TV kanalları karşısında. Bu sayade halkın yükselen ateşini biraz daha dindirmeyi amaçlıyordu.

Geçenlerde büyük ustanın hayatı adlı komedi-dram programını yapmasının sebebi de tamamen oyalamaca politikasıdır. İzleyenler görmüşlerdir bir adam var ki;

Babam ve dedem çok dindardı bu yüzden ben de dindarım diyor
Babam çok güvenilirdi bu yüzden ben de çok güvenilirim diyor
Dedem çok otoriter ve disiplinliydi ben de öyleyim diyor
Dedem lider ruhluydu bende öyleyim diyor
Benim 3 çocuğum var bu yüzden çocukları çok severim diyor
ve daha kendisini atfedilen nice gereksiz övgüleri bütün bütün yutuyor program boyunca..

Halk artık AKP’ye güvenini kaybetmeye başladı çünkü vaadlerini yerine getiremiyor. Hayat pahalılığı azalmadı, yandaşçılık değişmedi, sahtekarlık daha da arttı.. Bu yüzden bir adam çıkardılar TV kanalına milletin önüne koydular ve işte bu kişi sizi kurtaracak adam gibi adam sülalesinden belli…reklamı yapmaya başladılar.

İzleyenler bilir iki tane TRT sunucusunun oturuşunu görmüşsünüzdür sanki bıraksan secde edecekler. İkisi de koltuğun ucunda duruyor arkaya yaslanmak bir yana kıçlarını bile koltuğa oturtmayı ayıp sayıyorlar. Tabiki bu saygıdan değil aldıkları emir gereği böyle.

Neyse başka bir konuşmasında küçük esnafa diyor ki; Birleşin ve büyüklerle rekabet edin.
Bu sözün ne kadar tartıya gelmez olduğunu anlamak için halkın içinden gelmek gerek öyle 1980’li yıllarda Ülker bayiliği yapmış biri ancak bu kadarını diyebilir.. Başbakan’a soruyoruz; ” Mevcut büyük market zincirleri içerisinde sizin dediğiniz gibi birleşip de oluşan bir tane örnek var mı?”

Cevabını bekliyoruz heyecanla, çıt yok..Çünkü herkes market zinciri kurmak zorunda değil. Küçük esnafın toplumdaki rolunü bile anlayamamış ve her konuya PARA zaviyesinden bakan bir sistem var karşımızda. Halkı kendi menfaatleri için organize ederek devleti de bir ticarethaneye dönüştürerek halkın yanında olunmaz.

AKP’nin reklam ettiği projelerin neredeyse tamamı geçmiş hükümetler döneminde planlanmış işlerdir. Dilovası limanı, 3.Havalimanı, 2.Boğaz, Tüp geçit, Metro, hızlı tren vss.. Bu projelerin yıllar öncesinden cizilmiş halleri şimdi uygulanıyor. Ama malzeme bitince geriye kalan kendi icatları ise belli; Öğrenci evi, kürtaj, üç çocuk….Bunlar da tek başlarına icat ettikleri politikalar maalesef.

Davos da İsraili dövdü diye seviniyorlar bir kısım insanlar. Artık geceleri rahat uyumaya başladılar Tayyip gibi bir başbakanları var. Bu ülkeyi tohum üretiminde dışa bağlılıktan kurtarabilseydi, hayvancılıkta dışa bağımlılıktan kurtarabilseydi davostan daha makbule geçerdi. Davosta hangi insanların kahramanı oldu.

Millete üç çocuk yap! diye tavsiye veriyor ama düşnemedği bir şey var; Bu millet çocuk yapmak için kimseden akıl beklemiyor ! Bu millet neden çocuk yapmıyor diye düşüneceğine ”Çocuk Yapın” diye tavsiye veriliyor. Sen yandaşçılığı, sahteciliği önle..Yandaşa peşkeş çekilen devlet hibelerini gençlere imkan olarak sun…İşçinin lafına kulak ver, sahtekarı cezalandır.. Kısacası adaleti sağla zaten insanlar çocuk yaparlar. Kimse kaç çocuk yapsam diye tavsiye beklemiyor !!!!

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: