ERGÜN DİLER : Kozmik sohbet


turkey-army.jpg

Kozmik sohbet

Çok az ortalarda görünen dostumdan bir türlü haber çıkmayınca geçtiğimiz gün EMRE’ye "Nerede acaba?" diye sordum…
Bizim Emre de net cevap veremedi! "Ama ulaşmaya çalışırım" dedi…
Telaş içinde bir sağa bir sola koşuştururken Emre mutlu haberi dün verdi! Bizim Karanlıklar Prensi "Soruları yollayın gerisini merak etmeyin!" demiş!

Hemen soruları sıraladık! Aradan bir-iki saat geçmemişti ki cevaplar geldi! Emre de ben de şaşırdık! Hiç böyle hızlı davranmazdı! Cevapları okuyunca yine DIŞARIDA onu bekleyen bir maceraya soyunduğunu anladık!

Bakalım kısa zamana sığan görüşmeyi siz beğenecek misiniz?

Çünkü ulaşılması ve konuşulması hiç de kolay olmayan birini kısa bir süre de olsa buraya taşımak çok önemli…
Sonuçta kimsenin yapamadığı bir şey!
Neyse sözü dostumuza bırakalım…
İşte o konuşma!

* Çin’le olan yakınlaşma nedir?

Hava savunma sistemi için CPMIEC’le anlaşma yapıldı… Bu çok önemli bir adım. Türkiye’nin kararlılığı dünyaya gösterildi! Ankara bu atakla "İstersem dünyanın dengesini değiştiririm!" dedi.
Bununla elimiz çok güçlendi!

* Nasıl yani?

Ortadoğu, Afrika ve Suriye konusunda artık top Türkiye’nin ayağında! İstediği kaleye gol atar! Önümüzü kesmeye çalışanlara büyük ders verildi! Çinliler’e yaklaşarak elimizin ne kadar güçlü olduğu ortaya çıktı! Blöf yaptığımızı sandılar!
Yanıldılar! Ama istediğimizi aldık!

* Neden böyle bir yol izlendi?

Bizim için en önemli projelerden biri F-35 savaş uçağı… Bazı ülkeler bunu alıp üretimine soyunmak istedi. Biz de Çinli şirket ile "Öyle mi!" dedik!

F-35’leri, aklımızı verip biz üreteceğiz! Yazılımı da TÜRK MALI olacak! Bu projeyi bizden çalmak isteyenler Çinliler’le yapılan anlaşmayla dizlerinin üzerine çöktü!

* Ne güzel haberler veriyorsunuz!

Dur, daha bitmedi! Uçak gemisinin alt yapı çalışmaları bitti! Çok yakında üretime geçiliyor! Hem de nükleer yakıtla çalışacak. Uçak gemileri F-35’lerle dolacak. İşte ondan sonra Afrika ve Ortadoğu’da en güçlü ülke Türkiye olacak.
Nükleer santrallere bir de bu gözle bak. Karşı çıkanları o gözle bir kez daha incele.

* Sanki son zamanlarda ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’den doğan bir sorun varmış gibi duruyor!

John Kerry’ye Amerikalılar bile güvenmez. Çünkü dost sohbetlerinde bile söylediği yalanları unutur. Sadece eşi onu sever. O da çok hasta. Beyaz Saray’da en önemli kişi Joe Biden. Amerikan politikalarını o belirliyor.

* Obama peki?

Bazen Başkan Obama elindeki gücün farkına varamıyor! Ufak tefek hataları yapmasının nedeni bu!

* Suriye ne olacak?

Ortada kanayan bir yara!
Suriye konusunda 2 aylık süreç çok önemli. Bu süreçte Maliki, Türkiye’ye gelecek. Erdoğan da, Moskova ve Tahran’ı ziyaret edecek. Esad’ın neden gitmesi gerektiğini bir kez daha anlatacak.
Eli bu kez çok daha güçlü. Detayları, dikkatli bir araştırma sonucunda görürsün. Eğer bu 3 görüşme sonrasında Esad gitmezse, maalesef o zaman hiç istemediğimiz halde devreye biz gireceğiz.

* Nasıl gireceğiz ki?

Sen detayları yazdın! Şam’da Ulusal Güvenlik Merkezi havaya uçtuğunda ortalık toz dumandı! Bu Esad için çok ciddi uyarıydı! Ama anlamadı! Şimdi en yakınında patlama olursa şaşırma! Belki de en sadık adamı, "Bu ülkeye çok zarar verdiniz" diyerek onu infaz edecek. Bekle biraz!

* Sarıgül olayı nedir?

CHP bilmeden askeri zayıflatmak için çaba gösteriyor! Ordu inanılmaz projelerin içine girmişken onlar büyük fotoğrafı göremiyor!

İşlerine de gelmiyor açıkçası! Sarıgül iyice ortaya çıkacak ve inanılmaz yayınlar başlayacak!

DIŞ BASIN büyük gürültü yapacak ve içerisi de alıp kullanacak! Gezi’deki yayınların bir benzeri Sarıgül için hazırlanıyor! Her şeyden haberimiz var!

Asıl o zaman YABANCI parmağı ortaya çıkacak! İyi izle!

* MİT’i kendi haline bıraktılar galiba?

Yok nerede! Hakan Fidan ülke için çok önemli! Erdoğan’dan sonra kapladığı alan çok önemli! Bilmiyorum ama yakında bir iftira kampanyası ile karşılaşabilir!

Gerçek olmayan ses kayıtları bile çıkabilir! Çünkü rahatsızlık verdiği çok ülke var! Dünyanın her noktasında Türk istihbaratı var. Hem de çok güçlü. Yabancılar "Bu kadar hatasız saha ajanları görmedik" diye dert yanıyorlar!

* Fidan çok mu rahatsızlık veriyor?

Fidan’ın daha önce görev yaptığı kurum ABD’ye yerleşti! Oregon’da yaşayan Kızılderililer’e su projesi gerçekleştirdi! İhtiyacı onun eski kurumu karşılayacak! Bu ilk bakışta sıradan bir olay gibi görünebilir ama Kızılderililer, ABD’de gizli bir yapıya sahipler. Bunu Amerikalılar bile çözemedi. Onlara verilen haklar sayesinde Amerika’ya girildi. Yapılan anlaşma da 100 yıllık.

* Necdet Özel Paşa ile ilgili bilmediğimiz ne var?

Fidan’la ilgili yöntemin bir benzeri PAŞA için kullanılıyor! Şu anda hapiste olan birçok asker, kendilerini bu duruma düşüren generallere çok kızgın. Bazıları Özel’e bunları anlattı. Ancak yardım istemediler. Ama bir grup da PAŞA yardım edemeyeceği halde ısrarla yardım istiyor! Amaç Paşa’yı ordunun gözünde itibarsızlaştırmak! Anlayacağın hapiste de görevlerini yapıyorlar!

* Barzani meselesi?

Kartlarımızı o kadar iyi kullandık ki…

Kimseye ihtiyacımız kalmadı! Eğer işler istediğimiz gibi giderse 10 yıl sonra, yani 2023’te, ne Amerika ne Rusya bize sormadan bölgede adım atabilir! Şimdi içerideki savaşın nedeni de bu! İngiltere ve Avrupa bu kadar güçlü bir Türkiye’ye alışık değiller ve hiç istemiyorlar!

* Dinleme krizi nedir? Amerika bizi de dinledi mi?

Bizi dinlememeleri mümkün değil!

Dinlediler! Ancak biz de dinledik! Ya elimizde çok ama çok önemli kayıtlar varsa! Üstüne basarak söylüyorum, ya çok ama çok özel kayıtlar varsa! * *

Bu ne demek?

Kimse bize dinlemeyle falan gelemez demek! Kimse karanlık dosyalarla önümüze çıkamaz demek! Türkiye eski Türkiye değil! Gücümüzü dünya biliyor, yalnız muhalefet ve baronlar bilmiyor!
Biliyor da işlerine gelmiyor!

* Avrupa dediniz!

Komik şeyler yaşıyoruz!
* Nasıl? Bir örnek…

Almanya bizim casus uydumuzu izlemek için özel bir uydu gönderdi.
Bu dünyada ilk kez yaşandı. Başka bir örneği yok! İçerisi bilmiyor ama dünya ile uğraşıyoruz! Yaptıklarımız senin sütununa sığmaz! Ama inan adamların kimyası bozuldu! Bunu insanlar nasıl görmüyor ve anlamıyor!

NOT: Dostumuzun dışarıda ne yapacağını yazmamızı beklemeyin lütfen! Ama yakında Türkler’in imzasını atacağı bir olay olacak! Gazetelere, daha doğrusu sadece TAKVİM’e dikkat edin!

Ergün Diler

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: