FAİLİ MEÇHÛLLER DOSYASI : Faili meçhul cinayetler yeniden incelenecek


Emniyet Genel Müdürlüğü, bir dönem Türkiye’nin gündeminde yankı uyandıran faili meçhullerin de aralarında bulunduğu olayları tekrar araştıracak

Emniyet Genel Müdürlüğü, geçmişte ülke gündemine oturan cinayetlerin de bulunduğu faili meçhul dosyları yeniden ele alacak. Bu cinayetlerin çözülmesi için özel bir birim oluşturulacak. Yeni birim, Asayiş Şube Müdürlükleri bünyesinde ‘Faili Meçhul Olayları Araştırma Büro Amirliği’ adı altında kurulacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Uğur Mumcu ve Ahmet Taner Kışlalı gibi ülke gündemini sarsan cinayetlerin de aralarında bulunduğu birçok faili meçhul olaya ilişkin dosyaları yeniden ele almaya hazırlanıyor. Akşam’da yer alan habere göre, ekipler, şüphelileri dinleyecek, yeni teknolojileri de kullanıp delilleri tekrar inceleyecek.

Çalışma grupları oluşturup dosyadaki eksiklikleri ve soruşturma sırasında yapılan hataları değerlendirecek polisler, gerekirse şahitleri ve şüphelileri yeniden dinleyecek. Polis, günümüzün teknolojilerini de kullanarak delilleri tekrar inceleyecek, yeni deliller araştıracak.

Faili Meçhul Olayları Araştırma Büro Amirliklerinde görevlendirilecek polisler, bir sonuca ulaşamasalar dahi, dosyalarda görülen eksiklikleri ya da soruşturmada yapılan hataları rapor haline getirecekler.

Bu raporlar, karşılaştıkları yeni olaylarda aynı hatalara düşmemeleri için genç polislere yol gösterecek.

Özel ekip gibi çalışacaklar

Kayseri’de 2009 yılında bayramda şeker toplarken kaybolan en büyüğü 11 yaşındaki 3 çocuğun katil zanlısı, dönemin Asayiş Daire Başkan Yardımcısı şimdiki Bingöl Emniyet Müdürü Ercan Taştekin‘in kurduğu özel ekip sayesinde yakalanmıştı.

İstanbul’da kaybolduktan sonra cesedi bulunan Sarai Sierra cinayetinin aydınlatılmasında da özel ekiplerin çalışması dikkati çekmişti.

Faili Meçhul Olayları Araştırma Büro Amirliklerinde görevlendirilecek polisler, yeni olaylarda, özel ekip gibi hareket edecek ve soruşturmayı yürüten diğer polislerle birlikte çalışacak. Bu polisler, diğer illerdeki olaylar için de görevlendirilebilecek. Gerek görüldüğü takdirde farklı illerden ekipler, tek bir konu üzerinde yoğunlaşıp olayı aydınlatmaya çalışacaklar.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: