AK PARTİ DOSYASI : Başbakan’dan büyük sürpriz !


Başbakan Erdoğan, haftasonu Diyarbakır’daki açılış töreninde İbrahim Tatlıses ile Şivan Perver’in düet yapacağını açıkladı.

Başbakan Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Değerli bir gazeteci olan Savaş Ay hayatını kaybetti. Hem ailesine hem de tüm medya çalışanlarına başsağlığı diliyorum.

Yarın Muharrem ayının 10. gününü idrak edeceğiz. Bugün sadece İslam’da değil Hristiyanlıkta da önemli bir gün. 10 Muharrem’de Hazreti Hüseyin Efendimiz ve ailesi Kerbela’da şehit edildi.

Kerbela’nın bir ayrışmasının aracı olamayacağını yıllardır vurguladık. Kendisine müslüman diyen biri üzerine bombaları sarıyor, bir camide veya ibadethanede bombaları patlatıyor. bunun İslam’la alakası yoktur.

Kerbela’dan ders çıakrılması gerekirken hemen her gün yeni Kerbelalar yaşanıyor. Çağın Yezidleri çağın Hüseyinlerini katlediyor.

Irak, Suriye, Yemen’de kendisine hangi adı takarsa taksın mazlumu katledenin sıfatı Yezid’dir, mazlumun sıfatı da Hüseyin’dir.

Öldürerek ayakta kalmaya çalışanlara hep aynı nazarla bakıyoruz.

Alevi kardeşim ile sünni kardeşim arasında farklılıklar çok ama çok cüzi seviyededir. Aramıza başkaları girmezse aramızda mesele kalmaz.

Yezid’in izindeki bir takım nifak odakları bizim aramızı açamaz. Biz aracılarla konuşmayacağız. Gönül diliyle konuşacağız.

Ateş bizim ateşimizdir. Söndürecek olan da biziz. Birilerinin gelip bu ateşi körüklemesine izin vermeyeceğiz. 11 yılda Alevi kardeşlerimizin sorunlarını çok ciddi şekilde ele aldık. Çözüm yollarını belirledik ve çözünmleri uygulamaya koyduk.

Güç devşirme peşindeki odakları aramıza almayalım. Alevileri oy deposu olarak gören istismar siyasetine prim vermeyelim.

Birileri gibi laf üretmiyoruz. İş üretiyoruz.

Hem içeride hem dışarıda Türkiye ekonomisine güven duyuluyor.

AB ile 22. Fasıl müzakerelere açıldı. Bu fasıl Sarkozy’nin engel koyduğu beş başlıktan biriydi.

1994’te İstanbul Büyükşehir’i kazandığımızda büyük hayal kırıklığınna uğradılar.

Hükümet yol, köprü yapsın ama çetelere dokunmasın dediler. Saadet zincirine dönen ekonomik sisteme dokunmasın, faiz lobileriyle uğraşmasın, tıkanan demokrasi kanallarını açmasın, cumhurbaşkanı seçmesin dediler. Anayasa’ya dokunmazsınız dediler.

Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nda muhalefet 9 kişiyle temsil ediliyor. Biz üç kişiyle temsil ediliyoruz. Netice alalım diye kabul ettik.

Kılıçdaroğlu, 60 maddeyi Meclis’ten geçirebiliriz dedi. 4 siyasi parti berbaer yapalım diye bir ifade kullanmadı. Arkadaşlara görüşün dedim. 550 kişi parlamentoda 37-28 kişi evet demezse Anayasa değişikliği yapamayacak mıyız?

CHP akşam başka, sabah başka. Ben milletimin takdirine bırakıyorum. Bu ülkenin her derdi bizim derdimiz, bizim meselemizdir. Sizin parti olarak her konuda görüş bildiririz.

Bitaraf olan bertaraf olur. Omurgalı olacaksın. Omurgasızdan bir şey olmaz. Milletin çirkin gördüğünü siyasi parti olarak biz de çirkin görürüz. Anayasa ve yasa çerçevesinde milletin bize verdiği yetkiyi kullanacağız. Bize sadece millet rota çizer. Biz reform yaparken medya ne der diye bakmayız. Adım atarken sermaye ne der, medya ne der diye bakmayız. Hiç kimse bize parmağını kaldırırarak bize hiza ve istikamet çizemez. O günler geride kalmıştır. Göğsünü gere gere bu gurur ve kibir abidelerine siz kim oluyorsunuz deme cesaratini göstermelidir. Aman şu bizi eleştirecek, varsın eleştirsin. Bizi millet bağlar. Arkamızda millet olduğu müddetçe korkmayacağız, çekinmeyeceğiz. bu kadro içindeki herkesin özgüveni olacak.

4+4+4 seçeneğiyle okullar arası tercih hakkını getirdik. Zorunlu 12 yıl eğitimi biz getirdik? Niye bugüne kadar siz getirmediniz?

Senin 200 yıldır sahip olduğun haklaraa bu millet şimdi uzanıyorsa, bu yaşam tarzına müdahale değil özgürlüktür. Zincirleri prangaları parçalayarak kölelikten kurtulamazsınız. Öncelikle zihninizdeki prangalardan kurtulacaksınız.

Biz muhafazakar demokrat bir partiyiz. Farklı olanı savunmak da demokratik kimliğimizin parçasıdır.

AK Parti ile sandıkta yarışamayacağını anlayanlar pusuya yatmıştır. Bu hareket içindeki hiçbir kardeşim pusuda yatanlara umut vermeyecektir.

Bir taraftan yolsuzluk dosyasıyla ihraç edeceksin sonra can kurtaran simidi gibi sarılacaksın. Biz çıkar birliği yapan bir kadro değiliz, dava birliği yapmış bir hareketiz.

Kadro içinde zaman zaman yanlış anlaşılmalar olabilir, dava arkadaşlığının gereği olarak biz meseleleri aramızda konuşup çözüme kavuştururuz. Bundan sonra da aramızdaki meseleleri kendi aramızda konuşup çözüme kavuşturacağız. Pusuda bekleyenlere asla imkan vermeyeceğiz. Hiçbir arkadaşımın düşmanı sevindirmeyeceğine yürekten inanıyorum.

Hafta sonu 2 gün boyunca Diyarbakır’dayız. Açılışlara Mesut Barzani de katılacak. Diyarbakır’da 300 çifti evlendireceğiz. İbrahim Tatlıses ve Şivan Perver düğünde düet yapacak.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: