YANDAŞ MEDYA /// Ünal Tanık : Olmasaydın olmazdık’tan, Olmasaydı n da olurduk’a


null_zps20a61dce.jpg

Koç Grubu, geçtiğimiz yıl gerçekleşen 10 Kasım anmalarında yeni bir dönem başlattı. Aynı çıkışını bu yıl da devam ettirdi. Gazete ve televizyonlara verdiği reklamlarla Mustafa Kemal Atatürk’ü anma adına, “Olmasaydın olmazdık” dedi.

Bu adım, Türkiye’nin Milli Kurtuluş Kahramanı Atatürk’ün sırtından geçinip bu ülkedeki ayrıcalıklarını sürdürmek isteyenlerin yeni bir hamlesi idi. Kamuoyunda “Atatürk’ü Koruma Kanunu” olarak bilinen “5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun”un arkasına sığınarak bugüne kadar neler yapılmadı ki…

‘1960 darbesini gerçekleştirenlerin yaptıkları çok geride kaldı’ diyenlere daha yakından örnekler verelim. 12 Eylül’de demokrasinin çanına ot tıkayan Kenan Evren ve şürekası, demokrasiyi idam sehpasına götürüp altındaki sandalyeyi iterken bize Atatürk nutukları attılar. Gözaltına alıp aylarca, yıllarca özgürlükten alıkoydukları 650 bin kişiye Atatürkçülük dayattılar.

Her gün üç öğün yemekten önce üç öğün dayak atıp “Geneçliğe Hitabe”yi okuttular. Okumak istemeyenlerin makatlarına cop soktular.

Bunları da artık günümüz gençliği unuttu derseniz daha yakına gelelim.

2001 krizi öncesinde sahibi oldukları bankaların içini boşaltıp milletin sırtına 60 milyar dolar yük bırakıp kaçanlar, sahip oldukları medya gücü ile her gece bir etkinlikte “10. Yıl Marşı” söylerken ekranlarda boy gösteriyordu.

Atatürk’ün bu millete neler kattığını inkar etmek mümkün değil. Kurtuluş Savaşının Milli Kahramanı Atatürk’ü zaman doğru yere oturtacak. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Mustafa Kemal Paşa’nın, 16 Mayıs günü bizzat Sultan Vahdettin’in talimatı ve donattığı yetkilerle gittiğini 15 yıl önce bütün belgeleriyle öğrendiklerinde çılgına dönmüşlerdi.

Eşi Latife Hanım’ın onun hakkında yazdıklarını, bu milletle paylaşmaktan korkanlar, 5816’nın bu milletin tepesinde “Demokles’in kılıcı” gibi sallandırılmasının kalmasından sonra arşivler açılmaya başlandığında ne yapacaklar acaba?

Dünün Atatürk’ten geçinenlerinin neler yaptığını bugün konuşuyor ve öğreniyoruz. Bugünün Atatürk tacirlerinin neler yaptıklarını ise yakın gelecekte anlayacağımıza kimsenin şüphesi olmasın.

Bu topluma, “Olmasayadın olmazdık” aşağılamasını yapanların, bu toplumun akıllarıyla alay edenlerin, “büyük Türk milleti” nutukları atanların “Olmasaydın olmazdık” diyerek nasıl bu milleti aşağıladıklarının düşünülmesine bile tahammülleri yok.

Her 10 Kasım’da Türkiye’yi Kuzey Kore’ye çevirmeye kimsenin hakkı yok. Kuzey Kore diktatörü Kim İl Jung’un Aralık 2011’de ölmesinin ardından ülkede yaşananları gazeteciler haftalarca mizah konusu yaparak verdiler.

Kim İl Jung’un ölümüne ağlayan Kuzey Korelileri, dayak atarak zorla ağlatanların olduğunu sanmıyorum. Ülke medyası da muhtemelen halkı, Kim İl Jung olmasaydı Kuzey Korelilelerin olmayacağına inandırmışlardı.

Bir taraftan 2000 yıllık Türk geçmişinden söz edeceksiniz, öbür taraftan toprakları işgal edilmiş bir ülkede kurtuluş savaşı veren bir lider için “Olmasaydın olmazdık” eblehliğini bu millete yutturmaya çalışacaksınız.

Bu denklemden birinden biri yanlış. Ya Türklerin 2000 yıllık geçmişi yanlış, ya da “Olmasaydın olmazdık” dayatması yalan.

Tarihlerinde bırakın devlet kurmayı, bağımsız devlet kavramını bilmeyenlerin bile müstakil devletlerine kavuştuğu bir yüz yılda Türklerin ülkelerini işgal edenler karşısında yok olup gideceği teorisine bu millete inandırmaya çalışanlar, bu millete ve tarihine en büyük aşağılamayı yapıyorlar.

Türk milleti ve devleti, Mustafa Kemal Atatürk olmasa da olurdu. Ama Mustafa Kemal Atatürk, bu milletin Kurtuluş Savaşı’nın milli kahramanıdır.

Bunu da kimse görmezden gelemez. Aksini iddia edenler, Kurtuluş Savaşının en büyük liderlerine baksınlar. Öncü kahramanlar, Kazım Karabekir, Fevzi Çakmak, Rauf Orbay hepsi Mustafa Kemal’in liderliğinde ittifak etmişti.

Ünal TANIK / Rotahaber

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: