SURİYE DOSYASI : İçişleri Bakanı Güler’e roket başlıkları için soru önergesi


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Adana’da bir TIR’da ele geçirilen roket başlıkları ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Muammer Güler’e soru önergesi verdi.

Uyuşturucu ihbarı nedeniyle yapılan operasyon sırasında bin 200 adet roket başlığının Adana’da ele geçirildiğinin hatırlatıldığı önergede, “Tesadüfen uyuşturucu operasyonu nedeniyle bu silahların ele geçirilmesi son derece manidardır. Özellikle sınır ihlallerinin sıklıkla yaşandığı ve bunun uluslararası toplumların da dikkatini çektiği ve dış gezilerde bu tür sorulara muhatap olunduğu da bir gerçektir. Bu olayın ülkemizde yaşanan Suriye kaynaklı ilk olay olmadığı da bir gerçektir.” denildi.

"ÖNLEMLER NELERDİR"

Keskin, Güler’in yazılı olarak cevaplaması için şu soruları yöneltti: “Ülkemizin güvenliğini tehdit edecek boyutta olumsuzlukların yaşandığı sınır ihlallerinin önlenmesi ve güvenliğin sağlanması amacıyla ne tür önlemler alınmıştır?

Alınmış ise bu önlemler nelerdir? Ülkemizde üretildiği tespit edilen bu denli büyük çaptaki mühimmatın tesadüfen ele geçirilmesi istihbarat zaafiyetinin olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Reyhanlı’da 53 yurttaşımızın ölümüne yol açan ve en son el kaide terör örgütü tarafından yapıldığı kesinlik kazanan patlamanın, istihbarat zaafiyetinden kaynaklandığı ortadayken, bu yeni olay ciddi istihbarat zaafiyetinin hala yüksek düzeyde devam ettiğini göstermektedir.

İstihbarat zaafiyetini ortadan kaldırmaya yönelik ne tür çalışmalar yapılmıştır? Yapılan bu çalışmalar sizce yeterli midir? TIR’larla büyük çapta sevkiyatların yapılıyor olması, sınır kapılarının denetimsiz ve güvenli olmadığını ortaya koymuştur. Son olayın dışında şu ana kadar başka mühimmat yakalanmış mıdır? Yakalanmış ise bunların miktarları ve cinsleri nedir?

Bu ve benzeri olaylar nedeniyle kaç Suriye vatandaşı yakalanmış ve bunlarla ilgili ne tür işlemler yapılmıştır? Ele geçirilen roket başlıkları ile ilgili olarak yapılan ilk açıklamada başlıkların Suriye’ye gönderileceği açıklanmış idi. Şu ana kadar kaç kişi gözaltına alınmıştır? Ve bunların kaçı Suriye vatandaşıdır? Ve hangi terör örgütüne mensup oldukları tespit edilmiştir?” CİHAN

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: