ERGENEKON DAVASI /// ÇETİN AGAŞE : Düğüm noktası Kayseri…


Çetin AGAŞE
Rotahaber

1979 yılında Bedrettin Dalan, Kayseri’de bir şirketin ortağı olarak temellerini atmıştı…. Kimle ortaktı? Kayseri’de neyin temelini attı DALAN demeyin. Hem fabrikanın hem de örgütün. Derin devletin yani..

Hatırlarsanız son birkaç yazımda Kayseri’den fazla bahsettim, Özellikle Muhsin Yazıcıoğlu olayının Ergenekon-Mahmut Yıldırım-Kayseri bağlantılarını bir parça gün yüzüne çıkarmıştım…

Ve haklı olarak neden Kayseri dedi birçoğunuz…

Neden mi?

Büyük bir sağlık merkezi…

Suriye ve hatta Irak sınırından bir daire çizin, içindeki bütün İstihbarat ve derin devletin başına bir iş geldi mi buraya gelmek zorunda…

Peki başka…

Güçlü bir para akış merkezi…

İlk sıralara giren büyük zenginler, hem de bazıları çok eski. Yani Ergenekon firari sanığı Bedrettin Dalan ile Kayseri’de ortak işler yapılmış seneler önce…70’li yıllardan bahsediyorum…Hatta 1979 senesi diyelim tam olsun…Hani Abdi İPEKÇİ’nin öldürüldüğü, pek çok faili meçhul ölümlerin olduğu ve ihtilal için geri sayımın başladığı yıllar..

Kenan Evren’in “ortamın müsait olmasını bekledik” dediği yıllar…

Kayseri de sermaye savunulmuş senelerce. İşçilerin çoğunluğu asgari ücretten gösterilmiş. Tazminat hak etmesin diye girdi çıktı yapılmış bazı firmalarda.

Kimse ses etmemiş… Az giderle çok paralar kazanılmış ve birileri de payını almış bu kurtarılmış bölgede!.

Bir mobilya firmasının iptal edilen irsaliyelerini görmüştüm seneler önce.”Yüklüyoruz” dedi şoför. “İstanbul’a inince mobilyalar, maliye çevirmedi ise yolda,irsaliyeler iptal ediliyor” dedi. Yani hiç gitmemiş gibi…

Hayırseveri çok ama bir kısmı çaldığını bağışlıyor Devlet’e. Para gayrı resmi yerden kazanılmış ne de olsa. Herkesi zan altında bırakmak istemem , bir kısmı dedim o yüzden…

Tarih yakın diye şeker fabrikasını örnek vereceğim.

80 bin çiftçinin ortak olduğu Kayseri Şeker´in parasıyla Boğaz´da yalı tuttuğu, 2 milyon Euro’luk makam aracına bindiği, fabrikaya akrabalarını doldurduğu iddia edilerek Yönetim Kurulu Başkanı Özışık hakkında soruşturma başlatılmış, Özışık ve 10 arkadaşı yolsuzluk ve çete kurma suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.( bu haberi ,01-12-2010 tarihinde “Tatlı hayata operasyon” diye yazdı SABAH gazetesi)

Özışık´ın yönetimindeki Kayseri Şeker Fabrikası´ndan, Diyarbakır´da görülen faili meçhuller davasında tutuklu yargılanan Kayseri İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cemal Temizöz´ün Avukatı Mustafa Olcayto Özhan´a çeşitli tarihlerde eski tutarla 2 trilyon lira gibi rekor miktarda para aktarıldığı belirlenmişti. (bu haber de 05-01-2010 zaman gazetesinde çıktı)

Özışık´ın diğer Ergenekon sanıklarıyla bağlantı ve ilişkileri de dikkat çekmişti. İbrahim Şahin´e ait ajanda da ´Kayseri Pancar Kooperatifleri Başkanı V.A.´ diye söz edilen şahsın da Vedat Ali Özışık olduğu iddia ediliyor. Şahin´in ajandasında V.A.´nın Mehmet Ağar, Susurluk hükümlüsü Korkut Eken ve eski MİT müsteşar yardımcısı Mehmet Eymür´e para aktardığı bilgisinin yer aldığı iddia edildi. (07-02-2012 kayseri Anadolu haber gazetesi)

26 Ekim 2011 – Kayseri´de Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı´nın yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan 8 kişiden 3´ü Ankara´da, 2´si Kayseri´de ifade verdikten sonra serbest bırakıldı. Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından Kayseri Şeker Fabrikası´nda yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye çıkartılan 3 kişiden, Kayseri Ticaret Odası Başkanı H.A.K. tutuklandı. Şimdi serbest kaldı..

Ergenekon tutuklusu Emniyet eski Özel Harekat Daire Başkan Vekili İbrahim Şahin’in Kayseri’ye yaptığı ziyaretlerde Şeker Fabrikası misafirhanesinde defalarca ağırlandığı belirlenmişti. (04-12-2010 sabah gazetesinde “vip ağırlama” diye yer buldu)

Özışık’ın, Ergenekon davasının tutuklu bazı sanıkları aracılığıyla Suriye’ye şeker sattığı ve bu satıştan elde edilen kazancın da Ergenekon’a aktarıldığı iddia edildi.

Yani sizin anlayacağınız ‘Şeker Fabrikası’ndan Ergenekon Örgütü’ne para aktarıldı’ dendi!

Ve Kayseri’de Ticaret odası Başkanı dâhil, gazetecilerden tutunda iş adamlarına kadar herkes dinlemeye takılmış, tutuklananlar oldu, serbest kalan oldu. Şimdi de tutuksuz yargılamaları devam edenler var. Bu kadar büyük bir suçlamayla karşı karşıya kalacaksın… Silivri’dekilerin akıbeti gelmeyecek başına , tutuksuz yargılanacaksın.!

Ergenekon davasının tutuklu sanığı eski özel harekatçı İbrahim Şahin tarafından Vedat Ali Özışık, kardeşi Savaş Özışık’a, ve oğlu Burhan Özışık’a aynı marka silahtan birer adet hediye ettiği öğrenildi. Savaş Özışık’ın Kayseri’deki evinde ki aramalarda ise Glock marka silahlara ulaşıldı. (03-12-2010 yenişafak gazetesi)

Konu Kayseri oldu mu üstü çabuk kapanıyor haberlerin. Bu olaylar izmir’de olsaydı unutulurmuydu böyle ?

Derin devletin masrafı da derin olur ve bunu karşılayanlarda gizli kazanmalı bu paraları. Hatta o kadar çok kazananlar biliyorum ki…

Neyse ….

1995’te Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan Yeşil, 10 sayfalık ifade tutanağının iki sayfasında anlattığı eski Özel Harekât Daire Başkanvekili İbrahim Şahin’in özel bir örgüt kurarak, işadamlarını haraca bağladığını anlattı.

İşte o İbrahim Şahin, Şeker fabrikasında konaklayan, silah hediye eden ve bazı iş adamlarından haraç alan İbrahim Şahin..Tabi ki bazı iş adamlarına koruma sağlaması da doğal !!!

‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım’ı tanıyıp tanımadığı sorulan İbrahim Şahin, "Yeşil, Ankara’da yanıma geldi. Doğu’daki operasyonlardan tanıyorum. Ankara’da 1-2 defa görüştüm. " Bir daha da görüşmedim. 2000 yılından beri Korkut Eken, Mehmet Ağar ve Mehmet Eymür ile görüşmem” dedi.

Ne deseydi?

Sonuçta Devlet sırrı !!!

1979 yılında Bedrettin Dalan, Kayseri’de bir şirketin ortağı olarak temellerini atmıştı….

Kimle ortaktı?

Bedrettin Dalan’ın desteği ile İTO Başkanlığı"na yükselen Niyazi Adıgüzel… Peki, ne mi oldu?

1 Haziran 1988"de Büyük Ankara Oteli"nde İstanbul Ticaret Odası Başkanı Niyazi Adıgüzel, Avukat Kürşat Özkan tarafından tabanca ile vurularak öldürüldü. Bir avukat tarafından kurşunlandı…

Hatırlarsanız Danıştay saldırısını da bir avukat yapmıştı !

Kayseri’de neyin temelini attı DALAN demeyin. Hem fabrika’nın hem de örgütün. Derin devletin yani..

ÇETİN AGAŞE / ROTAHABER

agasecetin

http://haber.rotahaber.com/dugum-noktasi-kayseri_415371.html#ixzz2kMcr1A4A

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: