TERÖR : Sel gibi terörist akıyor


Dünya medyası Ağustos’ta Şam’da yaşanan kimyasal saldırılardan beri Türkiye üzerinden Suriye’ye sel gibi terörist aktığını gündeme taşırken Başbakan Erdoğan’dan ÖSO’ya destek itirafı geldi

Dünya medyası Ağustos’ta Şam’da yaşanan kimyasal saldırılardan beri Türkiye üzerinden Suriye’ye sel gibi terörist aktığını gündeme taşırken Başbakan Erdoğan’dan ÖSO’ya destek itirafı geldi

AKP hükümetinin Suriye’de muhalif gruplara destek veren politikası tehlikeli bir tablo ortaya çıkardı. Büyük Ortadoğu Projesi’nin uzantısı olan Arap Baharı kapsamında 3 yıldan fazla bir süredir Esad yönetimiyle mücadele eden isyancıların en önemli lojistik destek merkezi Türkiye. Bu destek silah, eleman, para, sağlık ve diğer yardımları kapsıyor. Hatta batı basınında sık sık çıkan ve bölge halkı tarafından da doğrulanan bilgilere göre sabah Türkiye’den Suriye’ye geçen silahlı gruplar akşamları Türkiye’ye geri dönüyor. Özellikle Hatay’da binlerce hücre evi oluşturulduğu ifade ediliyor.

Ele geçenler devede kulak!

Suriye sınırındaki illerde sık sık bomba yüklü araçlar yakalanıyor. Geçtiğimiz günlerde Hatay İskenderun limanında bulunan bir gemide bomba yüklü bir TIR yakalanmış ve Hatay’da yapılan bir başka operasyonda Suriye’ye götürülmek istenen kimyasal maddeler ele geçirilmişti… Bu olayın yankıları sürerken benzer bir haber de Adana’dan geldi. Şakirpaşa Mahallesi’ndeki Metal Sanayi Sitesi’ne çekilerek arama yapılan TIR’da Suriye’ye götürülmek istenen bin 200 adet roket başlığı, çok sayıda roket atar, füze, bomba ve silah ele geçirildi. Ancak ele geçirilen mühimmatın Suriye’ye geçirilenlerin yanında devede kulak olduğu yönünde iddialar da var.

Teröristlerin geçiş güzergahı Türkiye

Türkiye’nin Suriye’deki isyancıların aynı zamanda en önemli eleman takviye güzergahlarından biri. Bu anlamda CNN International kanalında son derece çarpıcı bir haber yayınlandı. Nick Paton Walsh imzalı haberde El Kaide teröristlerinin Hatay’a gelişleri ve buradan Suriye’ye geçişleri aktarılıyor. Libya, Mısır, Moritanya, Suudi Arabistan gibi ülkelerden gelen El Kaide militanlarının Hatay havaalanına gelişleri görüntüleniyor. Haberde şu ifadeler de dikkat çekiyor, “Böylesi küresel bir topluluğu bu kadar alelen ve El Kaide’nin gelişmekte olduğu Suriye’ye bu kadar yakın bir yerde görmek şaşırtıcı Türk sınır kontrol görevlilerinin burnunun dibinde gelenlerin çoğunun gittiği yer burası suriye sınırı. Bu kaçakçı biri havaalanından sınırdaki tellere götürüyor. Yolda Hatay’daki güvenli evleri görüyoruz. Yabancı militanları doğrudan Suriye’de El Kaide bağlantılı gruplara teslim ediyor. Sıradışı olan şey yaşananların hızı.

Bir kaç küçük yabancı savaşçı grubu olarak başlayan akış Ağustos’ta Şam’da yaşanan kimyasal saldırılardan beri rahatsız edici bir hal alan bir sele dönüştü. Bu kaçakçı son bir kaç ayda 400 kişiyi karşıya geçirmiş. Bu durum Türkiye için çok ciddi. Artık Türkiye sınırından baktığınız zaman El Kaide’yi görebiliyorsunuz. Türkiye radikalizmle mücadele ettiği konusunda ısrarcı ancak isyancıların bu çılgınca akışı Suriye’nin kuzeyini El Kaide’nin yönetmesi riskini beraberinde getiriyor. Dahası en son ve en cüretkar sığınaklarını da NATO’nun en istikrarsiz sınırına yerleştirmiş oluyor.”

Erdoğan farklı konuştu!

Türkiye’nin Suriye sınırında bu çarpıcı gelişmeler yaşanırken Başbakan Erdoğan’dan ilginç açıklamalar geldi. İsveç’te Başbakan Fredrik Reinfeldt ile yaptığı görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan “Bir defa Nusra, Kaide gibi örgütler, şu anda bizim ülkemizde barınmaları söz konusu olamaz. Tam aksine herhangi bir yapılanma olması halinde, bölücü terör örgütleriyle verdiğimiz mücadele neyse, aynı uygulamayı yapmışızdır, yaparız.” dedi.

ÖSO’ya destek veriyoruz!

Erdoğan bu açıklamalarının ardından Suriye’deki en büyük silahlı grup olan ve Uluslararası hukukta terör örgütü olarak tanımlanan Özgür Suriye Ordusu’na destek verdiklerini söyledi. Erdoğan, “Bizim Suriyeli muhaliflerde tanıdığımız bellidir; Özgür Suriye Ordusu, Suriye Ulusal Koalisyonu. Şu anda unutmayın iki milyar dolara yakın yapmış olduğumuz yatırım vardır, sığınmacılar için. Gelen destek 135 milyon dolardır” dedi. Erdoğan’ın destek veriyoruz dediği Özgür Suriye Ordusu’nun Suriye’de camive türbeleri bombalaması, kafa kesmesi ve cesetlerin kalbini sökerek yemesiyle ilgili Yputube’de yüzlerce görüntü bulunuyor.

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: