10 KASIM : İlker Başbuğ’un Kitaplarını Eşi ve Kızı İmzaladı


Ergenekon davası’nda müebbet hapis cezası alan Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un ’20.Yüzyılın En Büyük Lideri Mustafa Kemal’, ’20.Yüzyılın En Büyük Lideri Atatürk’, ‘Terör Örgütlerinin Sonu’ adlı kitaplarını TÜYAP Kitap…

Ergenekon davası’nda müebbet hapis cezası alan Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ‘un ’20. Yüzyılın En Büyük Lideri Mustafa Kemal’, ’20. Yüzyılın En Büyük Lideri Atatürk‘, ‘Terör Örgütlerinin Sonu’ adlı kitaplarını TÜYAP Kitap Fuarı’nda eşi Sevil Başbuğ, kızı Feride Başbuğ ve avukatı İlkay Sezer imzaladı.

Kitaplar hakkında bilgi veren Feride Başbuğ, Atatürk‘ün hayatını anlatan iki ciltlik kitabın birinci cildinin 1923’e kadar olan süreci, ikinci cildinin ise Atatürk‘ün ölümüne kadar olan süreci kapsadığını ifade etti.

"Terör Örgütlerinin Sonu" kitabının ise mesleki bir kitap olduğunu belirten Feride Başbuğ, Atatürk kitaplarının gerçek kişilerin anlatımlarına ve tarihi gerçeklere dayalı olduğunu söyleyerek "Kolay okunan bir kitap, herkesin okumasını tavsiye ederim" şeklinde konuştu.

İlker Başbuğ’un cezaevinde kitap yazarken gazete ve kitap dışında başka kaynağının olmadığının altını çizen Feride Başbuğ, "Gazete, kitap dışında başka kaynakları yok. Bizlerden istiyor. Bizler de avukatları aracılığıyla veya haftalık görüşmelerde istediği kitapları kendisine götürüyoruz" dedi. Babasının çok kitap okuduğunu söyleyen Feride Başbuğ, babasının cezaevinde kaleme aldığı kitaplarla ilgili olarak "Biz de yeteneğini keşfettik" yorumunu yaptı. İmza gününün babasının isteği üzerine, Atatürk‘ün 75’inci ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’da düzenlendiğini vurgulayan Feride Başbuğ, "Bugün imza günü organize etmemizi özellikle o istedi. Üzüntülüyüz, keşke kendisi burada olsaydı. Kitaplarını okuyucularına kendisi imzalasaydı. Eminim çok mutlu olurdu" dedi.

İlker Başbuğ’un eşi Sevil Başbuğ ise, İlker Başbuğ‘un Atatürk kitabını ‘çocuklarıma bırakacağım en büyük miras’ diyerek yazmaya başladığını belirterek, "Böyle bir günde Atatürk kitabını imzalamak büyük bir şeref" diye konuştu.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: