DEMOKRATİK SOL PARTİ : Rahşan Ecevit öldü mü ? İşte bu haberin gerçeği


İnternette "Rahşan Ecevit öldü" haberleri yayılıyor. Peki bu haberin inandırıcılığı var mı? İşte detaylar…

Rahşan Ecevit’in ölmediği kesinleşti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, Twitter’da yayonlana Rahşan Ecevit’in hayatını kaybettiğine yönelik iddiaları yalanladı.

Bu arada Eski Başbakan Bülent Ecevit’in koruma amiri ve eski DSP Milletvekili Recai Birgün, Ergenekon davasında tanık olarak ifade vermesiyle ilgili Rahşan Ecevit başta olmak üzere birçok yerden tepki aldığını söyledi. Birgün, "Ergenekon’da ben ifade vermek için gitmeye kalktığımda Ecevit’in en yakınlarından tepki aldım. ‘Niye kaşıyorsun bu olayı, bu olay aslında iktidar partisinin işine yarar’ gibi birtakım çok anlaşılmaz, çok temelsiz sebeplerle bana açık karşı koyanlar olduğu gibi çeşitli yollarla da ‘aba altından sopa gösterenler’ oldu." dedi.

Cihan Haber Ajansı (Cihan)’na konuşan Birgün, merhum Bülent Ecevit’in tedavisi sürecine ilişkin verdiği ifadelerin ardından, en büyük direnci ve tehdidi kendi yakınlarından gördüğünü söyledi. ”Bunlardan birisi sayın Rahşan Ecevit’tir." diyen Birgün şöyle devam etti: "Bu konuda ben, hem üzülerek de söylüyorum; hem büyük tehdidi, en büyük bu konudaki direnci kendi yakınlarımızdan gördük maalesef. Bunlardan birisi Sayın Rahşan Ecevit’tir. O dönemleri beraber yaşadık biz. Beraber neler olduğuna karar verdik, ‘evet bu böyle’ diye düşünüp ona göre adımlar attık.

Ancak ne yazık ki daha sonraki dönemlerde benim bu Ergenekon’da; sadece Ergenekon’da değil 2002 yılından beri ben bunları söylüyorum, ama hiçbir yargı mensubu çıkıp da ‘sen ne söylüyorsun’ demedi; ta ki Ergenekon süreci başlayana kadar. Ergenekon’da ben ifade vermek için gitmeye kalktığımda, dediğim gibi, Ecevit’in en yakınlarından tepki aldım. ‘Niye kaşıyorsun bu olayı, bu olay aslında iktidar partisinin işine yarar’ gibi birtakım çok anlaşılmaz, çok temelsiz sebeplerle bana açık karşı koyanlar olduğu gibi çeşitli yollarla da ‘aba altından sopa gösterenler’ de oldu. Ama benim inandığım ve yaşadığım olaylar vardı. Bunları da Türk kamuoyu bilmeliydi ve eğer mümkünse de bunun failleri bulunup cezalandırılmalıydı. Failler bulunur mu bulunmaz mı bilmiyorum. Ama bugün Türk halkının kafasında Sayın Ecevit’in yaşadığı o döneme ait soru işaretleri halen vardır ve bunun olması da bence çok normal."

‘Rahşan Ecevit ile görüşüyor musunuz?’ sorusuna ise Birgün, "Yok, son 1,5 -2 senedir görüşmüyoruz. Ergenekon’da ifade verdikten sonra ve Anayasa’ya ‘evet’ kampanyasına destek verdikten sonra irtibatımız tamamen, siyasi nedenlerden dolayı koptu." ifadelerini kullandı.

"DOKTORLAR, CEVAP VERMELİ: ‘NE OLDU DA SAYIN ECEVİT HALDEN DÜŞTÜ, NE OLDU DA BİRDENBİRE DÜZELMEYE BAŞLADI?"

Ecevit’in zehirlenip zehirlenmediği sorusuna cevap verebilmek için Türkiye’nin o zamanki siyasal durumunu çok iyi hatırlamak gerektiğini belirten Birgün, "Birincisi o zaman Amerika’nın Irak’a girme gibi bir hedefi var ve buna karşı duran Türkiye’de bir hükümet var. Hükümetin başında Sayın Bülent Ecevit var. Yapılan tüm görüşmelerde, ikna çabalarında Sayın Ecevit bu konuda geri adım atmamıştır. Artık verilen karar sanıyorum Sayın Ecevit’in olmadığı bir iktidarın Türkiye’de göreve gelmesiydi. Bunun tek yolu da Sayın Ecevit’in iktidardan öyle ya da böyle uzaklaştırılmasıydı. Ben bu konuda küresel güçlerin bir fırsat kolladığını düşünüyorum." diye konuştu.

Ecevit’in hastaneye gitmeden bir gün önce TOBB’da akşam resepsiyonda bir yemek yediğini dile getiren Birgün, o yemekten sonra ertesi sabah Ecevit’in sırtında bir acı ve ağrı olduğunu söylediğini aktardı. Daha sonra bu ağrının bir gaz sıkışması sonucu olduğunun ortaya çıktığını anlatan Birgün, ama o ortaya çıkana kadar da başlarına gelmedik iş kalmadığını vurguladı.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: