BALYOZ DAVASI : Aytaç Yalman’dan ŞOK Balyoz Açıklaması


Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman, bir önceki röportajında Ergenekon ve Balyoz sanıklarına seslenip “beni daha fazla konuşturmayın” iması yapmıştı. Aytaç Yalman konuştu.

Aytaç Yalman konuşmaya devam ediyor. Yalman yine Milliyet’e verdiği bir önceki röportajında “neden susuyorsun, niye konuşmuyorsun” şeklinden Balyoz ve Ergenekon sanıklarından gelen eleştirilere “Size bir Hint atasözünü hatırlatmak isterim. “Konuşmaya karar verdiğinizde söyleyeceklerinizin susmaktan daha iyi olduğundan emin olun.” Çünkü söz insanın şerefidir. İçinde bulunulan şartlara göre eğilip bükülemez. Çünkü söz insanı insan yapan bir değerdir. Çünkü söz insan ilişkilerinde düşünmeden sonra gelen ikinci öğedir. Söz nefes gibidir, ruh gibidir anlamsız yere konuşulmamalıdır. Bilgi, insanı kuşkudan, iyilik, acı çekmekten, kararlılık, korkudan kurtarır. Umarım ne demek istediğim anlaşılmıştır.” diyerek “beni daha fazla konuşturmayın imasında bulunmuştu.

Anlaşılan o ki Aytaç Yalman konuşmaya karar verdi. Bugün Miliyet’e verdiği röportajda Balyoz Darbe Planı hakkında çok önemli açıklamalar bulundu.

Daha önceki röportajında Balyoz’un bir numaralı hükümlüsü Çetin Doğan’ı eleştiren Aytaç Yalman, bugünkü açıklamasında o dönemde Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı olan Ergenekon sanığı Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’u topa tuttu.

Aytaç Yalman, Çetin Doğan ile birlikte İlker Başbuğ’un EMASYA konusunda emri dışında hareket ettiğini, Başbuğ’un Balyoz seminerinde suç unsuru bulunmadığını söylediği, 1. Ordu Komutanı’nın kuvvetin haberi olmadan 56 ast birliğe emir verdiğini ve bunu da Kurmay Başkanı İlker Başbuğ’un kendisine bildirmediğini iddia etti.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: