TERÖR : Başbakan’dan El Kaide açıklaması !


Başbakan Erdoğan İsveç Başbakan’ı Fredrik Reinfeldt ile ortak basın toplantısı düzenleyen Başbakan Erdoğan, "Nusra gibi Kaide gibi örgütlerin ülkemizde barınmaları söz konusu olamaz, aksine bunlara yönelik herhangi bir yapılanma olursa, bölücü terör örgütleriyle verdiğimiz mücadele neyse onlar da aynı mücadeleye tabidir, onlara da gereken uygulamayı bugüne kadar hep yapmışızdır, yaparız." dedi.

İşte Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından önemli satır başları;

Baba Esad’ın döneminde ülkemizde sıkıntı yaşandı.İktidara geldikten sonra komşularla düşmanlıkları kaldıralım istedik. Suriye halkı ile sorunumuz yok. Hatta akrabalık var. Arap Baharı oluştuğunda kendileri ile şunu net konuştuk. Kendisine ‘rüzgar iyi esmiyor bu sizi de vurabilir’ dedik. Otokrasiden çıkmanız gerekir size her türlü desteği veririz dedik. Çok partili sistemin nasıl kurulabileceğini anlattık.

Orada tanklarla toplarla insanları öldürmeye başladılar. Sonu iyi gelmeyecek dedik. Biz ne dediysek bunlar terörist dediler. İbadetini yapan insana terörist dediler. Şuanda gelinen noktada 150 bine yakın insan ölmüş durumda fazlası var azı yok. Ülkemde 600 bini aşkın sığınmacı var. Bu insanlar rejimin silahlarından kaçıyor. Bunun içinde kovansiyonel, kimyasal silahlar var. Dünyada şöyle oyun oynanıyor. Kimyasal silahlara karşı yaptırım uygulayalım ya da uygulamayalım. Bu bir aldatmaca. Konvansiyonel silahlarla öldüğü zaman önemli değil kimyasal silahla öldüğü zaman mı önemli. Öyle bir şey yok. Suriye ile ilişkimiz bunlardan dolayı bozuk. Esed gitmedikten sonra buranın normale dönme şansı yok. Cenevre 2’yi, destekliyoruz ama erteleme kararı verildi. Şimdi siz şunları şunları kabul edin diyorlar.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Çözüm süreciyle ilgli tavrımızı biliyorsunuz. İşin iki boyutu var. Bunlardan bir tanesi yürütme tarafından yapılacak olanlar diğeri yasama ile ilgili kısım. Hedefimiz kısa sürede bitirmek. Kısa sürede neticelendireceğiz.

SIĞINMACILAR

Biz Suriye’de Özgür Suriye Ordusu ile irtibat halindeyiz. Suriye Ulusal Konseyi ile irtibatımız söz konusudur. Sığınmacılar için 2 milyar doları bizim yapmış olduğumuz yatırım vardır. Suriye’den göç eden sığınmacılara yardım etmeye devam edeceğiz.

TÜRKİYE’NİN AB’YE ÜYELİĞİ

16 farklı fasıl önündeki siyasi engeller bizi üzmektedir. Dersimizi iyi çalıştık. Bunları aşabilecek gücü sahibiz. Süratle eğer siyasi engeller olmazsa bunları aşarız.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: