SİYASİ DOSYA /// Nevzat ZEYREK : Türk Sosyalizmi


" Türk sosyalizmi ne Marks’ın sosyalizmine ben­zemeli, ne de batı sosyalizminin bir kopyası olmalı. Memleket şartlarının yarattığı ve siyasi rejime en uygun olan bir sosyal­izm…"
Uğur Mumcu

Bu topraklar da gerçek anlamda Sol Hareket, Cumhuriyetin ilk yıllarında, Osmanlı’dan alınan mirasla; Sanayinin gelişmediği, Türk Proletaryasın’ın var olmadığı, Ulusal Kurtuluş savaşı sonrası ortaya çıkmıştır. Bu sebeple güçlü bir Anti-Emperyalist ve Akılcı Milliyetçilik anlayışı egemendir.

Bugün Türkiyemiz de Soros tarafından Fonlanan Sahte Sol, Pkk Kuyrukçuluğu yapan Maskeli Sol ve Vatansız Sol,Türkiye’ye özgü bu birikimi ne kadar İnkar etselerde, Gerçek Türk Solu ve gerçek Akılcı Türk Milliyetçiliği iç içe girmiş ve ayrılmaz bir bütünü oluşturmuştur.

Türkiyemiz de ne kadar Sorosçu-Pkk Kuyrukçusu-Vatansız Sol bir anlayış varsa, aynı düzey de Amerikancı ve Arapçı, Türk Ulusun dan ırak bir Milliyetçilik anlayışıda vardır.

Mustafa Suphi – Ethem Nejat, Doğan Avcıoğlu geleneği ve Uğur Mumcu hocamızın belirttiği Türk Sosyalizmi, ütopyatik bir kavram değil gerçekte Amerikan-Batı Kapitalizmine ve Sovyet Komünizmine karşı Üçüncü bir Yol olarak Türkiyemizin önündedir.

Sosyalizm asıl anlamda ekonomi-iktisadi ve mülkiyetle ilgili bir ideolojidir. Kalıpçı Marksçı ve proletar diktatörçülerin anlayığ kavradığı ve savunmakta ısrar ettiği gibi tek bir sosyalist anlayışı yoktur. Türk Sosyalizmi yani kendi ülkesinin ve ulusunun şartlarına göre oluşan sosyalizm de bir alternatiftir.

Bugün sığ Milliyetçiler bu görüşlere kızıl komünistlik ve Milletsizlik, enternasyonalistlik gibi suçlamalar da bulunabilirler. Bu suçlamaya yapacak olanlar, Sultan Galiyev okusunlar ve Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Sovyet Rusya ile yaptığı dostluk antlaşmalarına göz atsınlar.

İşin aslı bir Milliyetçi asla Kapitalist olamaz, olmamalı ! Kendini Milliyetçi olarak tanımlayan bir kişi Anti-Kapitalist olma zorunluluğu vardır. Milletin çıkarlarını, Yerli ve Yabancı Sömürge Sermayeyinin çıkarlarının üstünede tutmalıdır.

Zira Milliyetçilik ; Kafatasçılık, Saf Kancılık ve belli bir zümrenin değil, toplumu oluşturanlar bireylerin yani Milletin tamamının refahını düşünen bir akımdır. Böyle bir Milliyetçilik sosyalleşir, toplumcu olur. Azınlık zengin burjuvanın değil, toplumun yani Milletin çıkarları gündeme gelir.

Türkiye ye özgü sosyalizm, Devlet Sosyalizmi olacaktır, Sovyet benzeri bir şekilde olmayacaktır.Türkiye de proleter bir diktatörlük değil, Devlet eliyle demokratik sosyalist reformlar olacaktır. Bunları özetlersek şunlar olacaktır ;

– Yarım kalan Kemalist Devrim tamamlanacak.( Kemalizm belli kalıpçılığın bekçiliği değil, devamlı devrimciliktir.)

– Nato, Ab, İmf ve Dünya bankası ile olan antlaşmalar tek taraflı olarak feshedilecektir.

– Abd, İsrail, Barzani, Talabani ve Tüm emperyalist güçler ile yapılan gizli askeri ve ekonomik antlaşmalar tek taraflı olarak feshedilecektir.

– Sağlık tamamen ücretsiz olacaktır. Özel hastaneler kamulaştırılacak.

– Eğitim anaokulun’da, Üniversiteye kadar Ücretsiz olacaktır. Eğitim tamamen Milli, Nitelikli ve Bilimsel olacaktır.

– Çocuk işçiliği yasaklanacak, 8 saati aşmayacak bir çalışma dilimi olacak.

– Depremde yıkılması muhtemel ve tarihi değer içermeyen bütün konutlar yıkılacaktır. gecekondular yıkılacaktır. yerlerine merkezi planlama ile toplu konutlar sağlanacaktır. merkezi çamaşırhaneleri, bilgisayar sistemleri sağlanacaktır. okuma salonları, spor tesisleri yaygınlaştırılacaktır.

– Ülke de Raylı sistem geliştirilecek kademeli olarak düşük ücretten, Bedava ulaşıma kadar geçiş yapılacak.

– Madenler Milli Olacak, Tarım ve Kooperatifçilik Devlet eliyle geliştirilecek, Denizcilik Bakanlığı kurulacak. Ağır Sanayi kurulması şarttır ve hamleleri yapılacak.Ülkenin bütün kazanımları kullanılacaktır.

– Türkleri, kürtleri, lazları, çerkezleri ve diğer etnik ve Dini inançları aşağılamak veya daha kısacası Irkçılık yapmak en önemli suç olacaktır. Aynı zamanda bu Ülkenin bölünmesini istemek en ağır suç olacaktır.

– Tarikatlar, kumarhaneler kapatılacaktır. Büyük satranç merkezleri ve Kütüphaneler kurulacaktır.

Benim düşlediğim Ulusal ve Tam Bağımsız Türkiye bu, Tartışabilinir ve geliştirebilir. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün reformistliği ve sürekli Devrimciliğini ilke kabul ediyorum. Ümmet toplumundan, Millet yaratan Büyük Devrimci Atatürk’ün aziz hatırası önünde de saygıyla eğiliyorum.

Nevzat Zeyrek.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: