ÖZBEKİSTAN : Özbekistan’da diktatör ile kızı arasında büyük kavg a /// Kavgaya Kanuni’nin de adı karıştı !


ergencgulnara1

Özbekistan’da koltuk kavgası diktatör İslam Kerimov ile kızı Gülnara’yı karşı karşıya getirdi. Kavgada, rüşvet, çıplak pozlar, suikastler, dondurulan mal varlıkları, yolsuzluk dosyaları, büyücülük, casusluk konularında kelimenin tam anlamıyla köşe kapmaca oynanıyor. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman’ı canlandıran Halit Ergenç’in adı da Özbekistan Gizli Servisi tarafından kavgaya karıştırıldı. İşte “Dallas falan hikaye” dedirtecek Özbekistan’daki güç kavgasının JÖNTÜRK’e özel detayları:

Özbekistan’ı yıllardır demir yumrukla yöneten İslam Kerimov, bir süredir çok önemli sağlık sorunlarıyla boğuşuyor. Son olarak kalbi tekleyen diktatörün bu sağlıksız hali, doğal olarak “yerine kim geçecek” tartışmalarını da beraberinde getirdi.

Kerimov’un yerine geçecek isimler arasında 41 yaşındaki şarkıcı, modacı ve iş kadını kızı Gülnara Kerimov (Şarkıcılığını tanımak için TIKLAYIN) ile birlikte Başbakan Şevket Mirziyeyev, Başbakan Yardımcısı Rüstem Azimov ve Gizli Servis Başkanı Rüstem Inoyatov bulunuyor.

Hal ve gidiş bu çerçevede devam ederken birkaç aydır Gülnara Kerimov’a yönelik istihbarat kökenli operasyonlar dikkat çekici bir hal aldı. Nitekim, 500 milyon dolar civarında serveti olduğu söylenen Gülnara’nın Terta Grup adındaki medya şirketinin hesapları donduruldu, sürdürdüğü Özbekistan’ın Cnevre BM Temsilciliği görevinden alındı, yakın çevresi tutuklanmaya başlandı. Hatta ve hatta İsveç’in ünlü telekomünikasyon devi TeliaSonera’yı dolandırdığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatıldı.

Gülnara, Twitter hesabından bu yapılanların, babasının yerini almaması için kendisine karşı Özbekistan Gizli Servis Başkanı Rüstem Inoyatov tarafından tezgahlandığını belirtti ve “Beni zehirlediler. Allahtan bir şey olmadı, ancak hala tedavi görüyorum” diyerek kavganın ulaştığı boyutlara dikkat çekti.

İşte bu sırada İslam Kerimov’un, Gülnara’nın bazı yarı çıplak pozlarını görüp öfkelendiği ve kızını tokatladığı haberleri batılı ve doğulu medya organlarınca kullanılmaya başlandı. Diktatörün kızını tokatlamakla kalmayıp iyice dövdüğü ve sonra da ağlayarak odasına çekildiği yazıldı çizildi.

gulnara1

gulnara2

gulnara3

gulnara4

gulnara5

gulnara6

gulnara7

Üsttekiler mi yoksa alt üç fotoğrafta görülen yoga pozları mı İslam Kerimov’u çileden çıkardı bilinmiyor.

Bu hayhuy içinde Özbekistan Gizli Servisi tarafından bazı medya kuruluşlarına Gülnara’nın ilişki kurduğu bazı ünlülere ilişkin bilgiler servis edildi. Bu ünlüler arasında 2012 yılında Gülnara’nın “Guli” adlı parfüm markasının tanıtımı için özel çağrılı olarak Özbekistan’a giden Halit Ergenç’in de adı geçiyor. Ergenç, parfüm tanıtımı sırasında Gülnara ile kameralar karşısında samimi pozlar vermişti. Özbekistan Gizli Servisi’ne göre Gülnara ve Ergenç arasında bu tanıtım sırasında yatağa kadar uzanan bir yakınlık yaşanmış.

ergencgulnara2

ergencgulnara3

ergencgulnara4

Ha bir de büyücülük meselesi var.

Gülnara ile küçük kardeşi Lola (Onunla ilgili yazımız için TIKLAYIN) yıllardır konuşmuyorlar. Lola, bu kavgada Gülnara’nın karşısında ve ablası tarafından büyücü olmakla suçlanıyor.

Bu kavga daha çok su götürecek gibi.

Dileriz, Halit Ergenç bu suyun altında çok kalmaz.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: