İRAN DOSYASI : ÜST DÜZEY İRANLI KOMUTAN SURİYEDE ÖLDÜRÜLDÜ


İRAN ANALİZ / Suriye halkına yönelik katliamlarda Esed rejimine destek için ülkede bulunan İranlı Şii komutan geçtiğimiz haftalarda Suriyeli devrimcilerin operasyonunda öldürüldü. Cemalizade isimli İranlı komutanın cenaze törenine, İslam ülkelerindeki Şii ajanları, terörist eylemleri kontol eden devrim muhafızlarına bağlı Kudüs Güçleri komutanı Kasım Süleymani ile üst düzey yetkililerin katıldığı ortaya çıktı.

Devrim muhafızları milislerinin Suriye devrimimi bastırmak için gönderdiği milislerin başında gelen fanatik Şii komutan Muhammed Cemalizade, benzeri binlerce yabancı Şii militan gibi Halep kırsalında direnişçilerin operasyonunda öldürüldü. İranın Kerman bölgesinde gömülen terörist için ‘Hacı şehit Muhammed Cemali’ ismi ve fotoğrafların yer aldığı afişler asıldı. Teröristin cenazesine iranın en üst düzey askeri-istihbarat komutanı Süleymaninin katılması, Esed rejimine verilen destek ve oraya gönderilen on binlerce radikal Caferi devrim muhafızı, Besic ve militan ile komuta kademesi arasındaki organik bağı gösteriyor.

Seyyide Zeyneb türbesini koruma iddiasıyla Suriyeye gelip, sivil halkı öldüren, terör estiren, farklı uyruklardan Şii teröristleri tanımlayan ifadeler, Cemalizade için de kullanıldı. İran medyası onun sözde mukaddes yerleri korumak için gönüllü olarak gittiğini iddia etti. Ancak devrimciler İran-Şii-Esed medyasının sürekli yalan attığını, profesyonellikten uzak bir medya yayıncılığı yaptıklarını yayınladıkları fotoğraf ile ortaya koydu. Buna göre öldürülen İranlı Şii komutan Esed ile görüşen, Şii terörist gruplar ve şebbihalara ciddi destek veren, bizzat katliamlara karışan bir isim olarak öne çıkıyordu.

Öte yandan Halep kırsalında önceki günlerde öldürülen 230′u aşkın Hizbullah ve Iraklı Şii terör örgütü mensubuyla ilgili haberler doğrulandı.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: