FETULLAH GÜLEN DOSYASI : Fethullah Gülen ne kadar kazanıyor ??


Fethullah Gülen, "386. Nağme: Hucurât Sûresi, edep ve kul hakkı" başlıklı sohbetinde; Pensilvanya’da kaldığı çiftlik için verdiğini iddia ettiği kira bedelini açıkladı.

Tek gelirinin “kitap teliflerinden” geldiğini söyleyen Fethullah Gülen, "Benim kitabım bana ait değil ki, Allah’ın mülkü. Bazıları hediye edilmiş bazılarını da almışım. Bunların da paralarını veriyorum ben. Teliften geliyor başka bir gelirim yok." şeklinde konuştu.

Sohbette kendisini dinleyen birinin ‘Buraya da kira ödüyor musunuz?’ şeklinde gelen sorusuna, "Evet ödüyorum. Hem ben kalıyorum, hem işte sizler de kalıyorsunuz. Nasıl kalacaksınız vakıf evinde? Onun için 5 Bin 500 Dolar ödüyorum." diyen Fethullah Gülen şu açıklamayı yaptı:

"Şunun için önemli; ‘Vakfın binasında kalıyor. Yiyor içiyor’ suizanına medar olmasın diye. Buradaki mutfak gideri de bir iki arkadaş kefil etmiş veriyor. Millete haram yedirmemek için. Bu mevzuda o hassasiyet tamdır yani."

Fethullah Gülen kitap telifiyle yaşıyormuş!

Gazeteci Ayşenur Arslan’ın Medya Mahallesi programında "Fethullah Gülen beyefendi hangi emekli maaşıyla Pensilvanya’da yaşıyor, diye sorabilir miyim?" demesine Gülen’den avukatı aracılığıyla yanıt geldi.

“Fethullah Gülen’in mütevazi bir odada hayatını sürdürdüğü” belirtilen açıklamada, şu sözler dikkat çekti:

“(Fethullah Gülen’e) yazdığı kitaplar nedeniyle telif ücreti ödemesi yapılmaktadır. İkameti için gereken para telif ücretinden karşılanmakta olup, hayatı boyunca kimseden karşılıksız bir şey almamıştır.”

Şimdi…

1999’dan beri Amerika’da yaşayan Fethullah Gülen’in Pennsylvania eyaletindeki Pocono Dağı eteklerinde yer alan çiftliği 2010 yılında görüntülenmişti. Resmi kayıtlarda ’Altın Jenerasyon İbadet ve Dinlenme Merkezi’ olarak görünen evi görüntüleyen Pocono Record gazetesi, içinde basketbol ve futbol sahaları, gölet ve çiftlikte yaşayan 100 kişi ve ziyarete gelen konuklar için rezidanslar bulunduğunu yazdı.

ABD gazetesine göre hiç de “mütevazi bir oda” olmayan çiftlik için nasıl bir kitap telifi gerek biz hesaplayamadık.

Bildiğimiz şu ki; FORBES Türkiye’nin her yıl açıkladığı “En çok kazanan yazarlar listesinde” Fethullah Gülen’in isminin yer almaması.

Bir de unutmadan…

Fethullah Gülen yeşil kart alma mücadelesi sırasında 2007 yılında FBI Başkanı’ndan şikayetçi oldu ve dava açıldı.

Bir yanda Fethullah Gülen, diğer yanda ABD İçişleri Bakanlığı vardı.

ABD İçişleri Bakanlığı adına savunmayı savcılar Patrick Meehan ve Mary Catherine yaptı.

Savcıların iddiası neydi biliyor musunuz?

Fethullah Gülen’in 25 milyar dolarlık bir güce sahip olduğunu ve bu finansmanda CIA’in katkısı olduğunu düşünüyorlardı.

Neyse…

İşte Fethullah Gülen’in avukatının o açıklaması :

“Bir televizyon kanalında Ayşenur Arslan tarafından ‘Fetullah Gülen beyefendi hangi emekli maaşıyla Pensilvanya da yaşıyor, ’ sorusu üzerine yapılan haberlerle ilgili olarak açıklama yapmak zarureti hasıl olmuştur.

Müvekkilimin hayatının her karesi, yazdıkları, söyledikleri ve hakkında yazılanlarla görmek isteyenler açısından toplumun gözleri önünde yaşanmaktadır. Görmek isteyen gözlerin sadece samimi olarak bakması yeterlidir.

Müvekkilim hayatının bir döneminde derme çatma bir barınakta, diğer bir döneminde cami penceresinde, bir döneminde ise tahta bir kulübede yaşamıştır.

Bugün ise mütevazi bir odada hayatını sürdürmektedir.

Maalesef kinle ve garazla hareket eden bazı kimseler, herkesi kendi dünya tutkuları ve yaşama arzuları zaviyesinden değerlendirerek çiftliklerden, villalardan, lüks hayattan ve şatafattan bahsedip dursalar da, müvekkilim küçük bir odada yaşamaktadır.

Şeker hastası olan, ağır şeyler yiyemeyen, yemek ihtiyacını çok defa yoğurt ve çorbayla karşılayan bir insanın geçimini sağlaması için ne kadar paraya ihtiyacı vardır.

Müvekkil 60’nin üzerinde kitap yazmış ve yazdığı kitaplarda çok satanlar sıralamasında ilk sıralarda yer almıştır. Müvekkilime yazdığı kitaplar nedeniyle telif ücreti ödemesi yapılmaktadır. İkameti için gereken para telif ücretinden karşılanmakta olup, hayatı boyunca kimseden karşılıksız bir şey almamıştır. Telif ücretinin kalan kısmıda müvekkilimin milletimize her fırsatta tavsiye ettiği eğitim hizmetlerine ve muhtaç kimseler için yapılan yardım kampanyalarına aktarılmaktadır.

Hiçbir eser ortaya koyamamış insanların nasıl geçindikleri değerlendirme konusu yapılmazken, 60’ın üzerinde kitap yazan, 10’larca sohbet kasetleri bulunan müvekkilimin nasıl geçindiğinin tartışma konusu yapılması masum bir soru sorma olarak değerlendirilemeyecek bir davranıştır.

İnsaf sahibi herkes tarafından müvekkilimin lüks bir hayat içerisinde olmadığı söylenebilecekken, haksız ve mesnetsiz iddialar ortaya atarak insanların zihninde şüpheler uyarmak suretiyle müvekkilimi karalamaya çalışmak iz’an, insaf ve hakkaniyet sahibi kişilerin yapacağı bir davranış değildir.

Bu tür iddiaları ortaya atanların maksatlarını insaf sahibi halkımız en iyi şekilde takdir edecektir. Saygılarımla

Fetullah Gülen

Vekili

Av. Nurullah Albayrak”

İşte Fethullah Gülen’in yaşadığı "mütevazi" ev

Avukatlarına göre “Fethullah Gülen mütevazi bir odada hayatını sürdürüyor.”

Ve yine avukatlarına göre; “Fethullah Gülen’in ABD’deki ikameti için gereken para kitaplarının telif ücretinden karşılanıyor!

Aşağıdaki fotoğrafları Reuters Haber Ajansı çekti.

Reuters, hakkında bir analiz yayımladığı Fethullah Gülen’in ABD’deki evini tepeden görüntüledi.

Bakınca “ne kadar kitap telifi almış ve ne kadar "mütevazi" bir yerde yaşıyormuş Fethullah Gülen!” diye soruyorsunuz.

İşte Gülen’e ait Altın Nesil İbadet ve Dinlenme Merkezi’nin de bulunduğu Pensilvanya’daki o evin fotoğrafları…

Odatv.com

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: