ERGENEKON DAVASI : İrem Çiçek hakkında yakalama kararı


Ergenekon davasında müebbet hapis cezası alan emekli Albay Dursun Çiçek’in kızı avukat İrem Çiçek hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Çiçek, dün cezaevinde babasını ziyaretinin ardından jandarma tarafından alıkonularak ifadeye götürüldü ve ardından hakkındaki karar kaldırıldı. Çiçek hakkındaki yakalama kararının nedeniyse TRT sorumlu müdürünün açtığı dava.

TRT’de 10 Aralık 2009 tarihinde PKK’nın 7 askeri şehit ettiği Reşadiye saldırısı haberleştirilirken “Bu arada Ergenekon sanığı Albay Dursun Çiçek’in de Reşadiyeli olması dikkat çekici ayrı bir husus” ifadesi kullanılmış, bu yolla Çiçek’in saldırıyla ilintili olduğu iddia edilmişti. E. Albay Çiçek, kızı İrem Çiçek aracılığıyla haberi yapan TRT sorumlu müdürü Erol Yüksel’e iftira ve hakaret davası açmıştı. Mahkemede Yüksel, Çiçek’in Reşadiyeli olması sebebiyle böyle bir haber yaptıklarını söyleyerek haberlerinin arkasında durmuş, Dursun Çiçek’in kızı İrem Çiçek ise Reşadiyeli olması nedeniyle babasının bu saldırıyla ilişkilendirilmesinin iftira olduğunu söyleyerek "bu alçakça haberi kabul etmemiz mümkün değildir"ifadelerini kullanmıştı.

DAVA KONUSU: "ALÇAKÇA"

Çiçek’in söz konusu haber için söylediği "alçakça" ifadesi yeni bir dava konusu oldu. Bu kez TRT sorumlu müdürü Erol Yüksel, haberine "alçakça" ifadesini kullandığı gerekçesiyle Çiçek’ten şikayetçi oldu. Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın hazırladığı, Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamenin ardından açılan davada mahkeme Çiçek’e tebligat yapmadı. Bunun üzerine İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ne müzekkere yazan mahkeme Çiçek’in talimatla ifadesinin alınmasını istedi. Çiçek hakkında da yakalama kararı çıkarıldı.

İrem Çiçek mahkeme kalemine kendisine tebligat gelip gelmediğini sorduğu halde, tebligat yapılmadan alınan karar doğrultusunda dün Silivri’de yaptığı açık görüşün ardından jandarma tarafından alıkonuldu. Silivri Cumhuriyet Savcılığı’na götürülen Çiçek, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

İREM ÇİÇEK: KÖTÜ NİYET VAR

Odatv’ye konuşan İrem Çiçek şunları söyledi:

"Devletin televizyonu TRT babam sadece Reşadiye’de doğduğu için onu PKK saldırısıyla ilişkilendirdi. Evet, ben böyle bir haberin alçakça olduğunu düşünüyorum. Benim haberi yazana da değil haberin kendisine yönelik "alçakça" ifadem yargılama konusu yapıldı. Bana hiçbir tebligat yapılmadı. 20 Eylül’de mahkemeye dilekçe veriyorum, şahsıma tebligat yapılmasını istiyorum, bana bir tebligatta bulunulmuyor. 3 Kasım’da mahkeme kalemine ‘bana bir tebligat var mı’ diyorum; olmadığı söyleniyor. Ancak babamı dün ziyaretin ardından jandarma tarafından ‘hakkınızda yakalama’ kararı var denilerek alıkonuluyorum. Bir avukatın savunması sırasında söylediklerinden dolayı çıkarılan bu karar çok da görülmüş bir şey değil. Burada açıkça kötü niyet var."

İşte o belge: (Belgeyi büyütmek için üzerine tıklayın)

Odatv.com

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: