İRAN DOSYASI : LÜBNAN CEZAEVİNDEKİ MAHKUMLARA HİZBULLAH MENSUPLARINDAN İŞKENCE


İRAN ANALİZ / Lübnan’ın er-Revmiyye Cezaevinde tutuklu bulunan Sünni mahkumlar yaptıkları açıklamada, devletin farklı kurumlarını ele geçiren Şii Hizbullah örgütü mensuplarının kendilerine işkence ettiklerini iddia etti. Mahkumlar yaşadıklarını yazdıkları bir mektup ile kamuoyu ile paylaştı.

İran destekli radikal Şii Hizbullah örgütünün devlet içinde devlet halini aldığını, farklı kurumlara sızdıklarını ve cezaevindeki Sünni mahkumlara işkence uyguladıklarını belirten açıklamada, medyanın da karartma yaptığı ve işlenen bu işkence ve zulmün kamuoyundan gizlendiği vurgulandı. Bir yandan cezaevi içinde bomba ve patlayıcı bulundurmak gibi mahkumlara suçlamalar yönelten Hizbullah mensuplarının, öte yandan bunların cezaevi içinde cinayet işledikleri yönünde karapropaganda savaşçarı yürüttüğü ifade edildi. Akıl almaz iftiralara maruz kaldıklarını belirten mahkumlar, Hizbullah örgütünün kendilerini türlü türlü yalanlarla hedef aldıklarını, bu akıl almaz uydurmalar arasında Cephetun Nusra eylemlerini idare etmekten, Suriye’deki direnişçilere silah kaçırmaya kadar suçlamaların bulunduğunu, bunları işkence etmek ve kamuoyuna tutukluların sözde suçlu olduklarını göstermek için yapıldığı vurgulandı.

Yaşadıkları işkence ve kötü muameleleri yazarak kamuoyuna paylaşan Sünni mahkumlar, Hizbullah mensuplarının kendilerine çeşitli cezalar uyguladıklarını, hücre hapsi verdiklerini, sözde tedbirler adıyla baskınlar düzenlediklerini, Kur’an-ı Kerim ve kutsal değerlere hakaret ettiklerini söyledi.

Öte yandan İslami Medya Gözetleme isimli teşkilat da bir açıklama yaparak sözkonusu Revmiyye Cezaevindeki İslamcı mahkumlara yönelik mezhepçi (Şii) uygulamalar ve baskılara son verilmesi çağrısında bulundu.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: