MUSTAFA SARIGÜL DOSYASI /// YANDAŞ MEDYA : Sarıgül projesi karanlık “ODA”dan da çıktı !


Ergenekon Terör Örgütü üyelerinin; Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olması için çalışmalar yaptığı ortaya çıktı.

Ergenekon Terör Örgütü üyelerinin; Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olması için çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Bunların arasında en dikkat çekici olanı ise kendisini gazeteci yazar olarak palazlayan Soner Yalçın…

Ergenekon Terör Örgütü üyelerinin; Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olması için çalışmalar yaptığı ortaya çıktı.

Ergenekon yapılanmasının medya temsilcisi olduğu iddiasıyla yargılanan Oda TV’nin imtiyaz sahibi Soner Yalçın’ın, Mustafa Sarıgül’ün adaylığı için CHP Genel Merkezi’ne giderek Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğü öğrenildi.

Soner Yalçın’ın, Mustafa Sarıgül’ü telefonla arayarak, “Kemal Bey’e söyleyeceğim: ‘İstanbul Belediyesi’ni de Sarıgül’e verin’” dediği, Sarıgül’ün de, “Nasıl uygun görürsen, Sonercim nasıl uygun görürsen, nasıl değerlendirirsen” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Mustafa Sarıgül, gazetemizin konuyla ilgili sorularını cevaplamaktan kaçındı.

Soner Yalçın’ın, Erzincan eski Başsavcısı ve Ergenekon sanığı İlhan Cihaner’i “milletvekili” yapmak için yürüttüğü kulis çalışması teknik takibe takılmıştı.

İŞTE O GÖRÜŞME

Mustafa Sarıgül’ün, Soner Yalçın’la 11 Şubat 2011 tarihinde gerçekleştirdiği görüşme şöyle:

Soner Yalçın: Efendim alo

Mustafa Sarıgül: Sonercim, ben Mustafa Sarıgül günaydın (…)

Soner Yalçın: Şunu aktarmak istiyorum. Geçen haftalarda bir iki kez genel merkezdeydim. Bazı işler var, özel olarak anlatırım.

Mustafa Sarıgül: Tamam tamam

(…)

Soner Yalçın: Benim önerim şu. Kemal Bey’e söyleyeceğim. Bu seçimde İstanbul’u Mustafa Sarıgül’e verin, CHP birinci çıkarsa İstanbul Belediyesi’ni de Sarıgül’e verin.

Mustafa Sarıgül: Anlıyorum, anlıyorum, anlıyorum. Nasıl uygun görürsen hayatım sen Sonercim nasıl uygun görürsen, nasıl değerlendirirsen (…)

Soner Yalçın: Ben bu sözü aldığımı

Mustafa Sarıgül: He he

Soner Yalçın: Söyleyebilir miyim Kemal Bey’e

Mustafa Sarıgül: Şimdi şöyle şöyle ben bütün gücümle çalışırım. Kesinlikle ama senin fikrin olsun ve ondan sonra benimle konuşmuş ol şimdi direkt böyle.

Soner Yalçın: Okey ben aldım mesajımı

Mustafa Sarıgül: Ha yani sanki…

Soner Yalçın: Ben mesajımı aldım

MİLLETVEKİLİ YAPTI

Ergenekon Terör Örgütü’nün talimatlarıyla yayın yaptığı iddia edilen Soner Yalçın’ın sahibi olduğu Odatv isimli internet sitesi, 16 Nisan 2011 tarihindeki haberinde, Erzincan Eski Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’i aday göstermeyen CHP’yi sert bir dille eleştirmişti. Haberde “İlhan Cihaner simgedir, Cumhuriyet hukukunun simgesidir. Peki, CHP, İlhan Cihaner’i niye milletvekili adayı yapmadı? Bunun açıklamasını yapmak zorundadır” denilmişti. Yayından 4,5 saat sonra Cihaner, Denizli kontenjanından milletvekili adayı olmuş ve seçimlerde milletvekili seçilmişti.

Kaynak : AKİT

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: