İSTİHBARAT : MİT’in Bütçesi Yüzde 6,3 Arttı


Milli İstihbarat Teşkilatı’nın 2013 yılı bütçesi 995 milyon 569 bin TL iken; 2014 yılında 1 milyar 58 milyon 707 bin TL oldu.

TBMM Plan ve Bütçe görüşmeleri başladı. Cumhurbaşkanlığı, Meclis, Sayıştay, Kamu Denetçiliğinin bütçelerinin ardından Başbakanlık ile bağlı kuruluşların bütçesinin görüşmelerine geçildi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakanlığın 2014 yılı bütçesini 933 milyon 821 bin TL olarak açıkladı.

MİT’İN BÜTÇESİ ARTTI

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın 2013 yılı bütçesi 995 milyon 569 bin TL iken; 2014 yılında 1 milyar 58 milyon 707 bin TL oldu. Böylece Mit‘in bütçesi bir önceki yıla göre yüzde 6,3 arttı. Başbakanlığa bağlı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’nin ödeneği 20 milyon 94 bin lira, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı‘nın (AFAD) bütçesi de 839 milyon 956 bin TL.

"MİT SİYASALLAŞTI"

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın bu dönem siyasallaştığını savunan Kuşoğlu, müsteşarının bürokrat değil siyasi bir kişilik taşıdığını ifade etti. Mit‘nin Suriye olayında, kaçırılan pilotlar olayında çok başarılı olmasını istediklerini vurguladı.

"MİT’İN İSTİHBARAT ZAAFİYETLERİ VAR"

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Chp Mersin Milletvekili Vahap Seçer, bir vekil olarak telefonlarının dinlenip dinlenmediğini merak ettiğini kaydetti. Mit‘in bütçesinin 1 milyar TL’nin üzerine çıktığını dile getiren Seçer, bunun iyi olduğunu ancak Mit‘in iyi bir iş çıkarıp çıkarmadığını sordu. Mit‘in istihbarat zaafiyetleri olduğuna dikkat çeken Seçer, Uludere olayında 34 yurttaşın öldüğünü hatırlatarak burada istihbarat zaafiyeti olup olmadığının bilinmediğini kaydetti. Çeşitli hadiseleri hatırlatan Seçer, "Allah aşkına Mit ne iş yapar?" diye sordu.

"MİT HANGİ FAİLİ MEÇHULÜ ÇÖZDÜ"

CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt ise son günlerde Mit‘le ilgili haberleri hatırlattı. "MİT son günlerde tartışmaya açılmıştır. Bu tartışma Mit‘in başarısından değil, Başkanıyla ilgilidir" diyen Kurt, şöyle devam etti: "Bu tartışmada, Mit kötü gösterilmek için mi çalışılıyor yoksa Mit‘de bir sıkıntı mı var? Diğer yandan Mit bugüne kadar hangi faili meçhul cinayeti çözmüştür. Bunu Meclis’in öğrenmesi gerekir. Ağar dönemindeki olayları Mit çözmeyecekse kim çözecek?"

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: