GENELKURMAY : Terfiler bir yıl öne alınıyor !


TSK’dan atama zincirindeki ezberi bozacak taslak

General ve amirallerin rütbe bekleme süreleri 3 yıla iniyor. Böylece Ergenekon ve Balyoz gibi davalarda tutuklananlar nedeniyle yaşanan kadro sıkıntısı genç subaylarla aşılacak.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından hazırlanan ve TSK’daki terfi ve atama zincirindeki ezberi bozacak yeni Personel Kanun taslağı, bu ayın sonunda toplanacak Kış Şurası’nda ele alınacak. General ve amirallerin 4 yıl olan rütbe bekleme sürelerinin 3’e, 5 yıl olan albay bekleme süresinin 4 yıla indirilmesini öngören kanun taslağıyla, general/amiral kadrosunun gençleşmesi de hedefleniyor. Nitekim Genelkurmay Başkanlığı’nın hazırladığı taslakta, rütbe bekleme sürelerinin düşürülmesinde, “5 yıl gençleşme hedeflenmektedir” deniliyor. Kanun taslağı yasalaşırsa, Ergenekon, Balyoz gibi davalar nedeniyle komuta kademesinde yaşanan kadro sıkıntısı aşılacak, bu kadrolara genç komutanlar atanacak. Ayrıca daha genç subaylar, yaş haddi engeline takılmayarak, Genelkurmay Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve kuvvet komutanlığı makamlarına ulaşabilecek. Yaşanan bu kadro sıkıntısı 5 yıllık gençleşme hedefiyle genç subaylarla doldurulacak.

Beraat edenler

Genelkurmay Başkanlığı tarafından hazırlanan 246 sayfalık “Personel Kanun Taslağı”nda, çarpıcı düzenlemeler yer alıyor. Taslak yasalaşırsa, yıllardır tartışma konusu olan “askere fazla mesai”, hayata geçecek. Taslaktan, Balyoz ve Ergenekon gibi davalardan beraat edecek askerler için de düzenleme yer alıyor. Buna göre, askeri hizmete ilişkin görevleri sebebiyle haklarında kamu davası açılan personelden beraat edenlerin, avukat ücreti ve belgelendirilmiş diğer masrafları MSB tarafından ödenecek.

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: