DİN & DİYANET DOSYASI : Pek muhterem bir hocaefendiye komşu olma k ister misiniz? :))))


Zeytinburnu Kiptaş Merkezefendi akıllı konutlarında 1 milyon 150 bin lira değer biçilen bir ev, Pek muhterem bir hocaefendiye komşu olmak ister misiniz? ilanıyla satışa çıkarıldı. Satış için görevlendirilen emlakçı, evin üst kat komşusunun Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü olduğunu söyledi. Ancak Ünlünün avukatı Fatih Oğuz, Müvekkilim orada oturmuyor. Ama bir tanıdığı vardır, gider gelir. Orada yaşıyor gibi yansıtılarak pazarlama taktiği yapmak yanlıştır dedi.

Tek tuşla kontrol edilebiliyor

Gazete ilanları emlak satışı ve kiralaması için kullanılan en eski yöntemlerden. Ancak önceki gün gazetelerdeki bir ilan diğerlerinden oldukça farklıydı. Evin satışı için ev sahibinden yetki alan emlakçının gazeteye verdiği Zeytinburnunda pek muhterem bir hocaefendiye komşu olmak ister misiniz? Kiptaş Merkezefendi akıllı konutlarında 2+1, 130 metrekare ilanı görenleri şaşırttı. Milliyet, bilindik ilanlardan oldukça farklı olan bu ilanın peşine düştü.

İlandaki numarayı arayarak bilgi aldığımız emlakçı Ahmet İnancı, eve ilişkin şu bilgileri verdi:

Konutlardaki en güzel evlerden biri. Ev, güney cephesine bakıyor. Evdeki her şeyi tek tuşla kontrol edebiliyorsunuz. Bir pencereden denizi, bir pencereden ferah Zeytinburnu manzarasını görebiliyorsunuz. İki oda bir salon. Her şey konforunuz için düşünülmüş. Fitness, sauna, yüzme havuzu, 7/24 site güvenliği.

Herkes merak ediyor

Emlakçıyla sözleşip evi gezdiğimiz sırada İnancıya İlanda belirtilen pek muhterem hocaefendi kim? diye sorduğumuzda şu cevabı verdi: Cübbeli Ahmet Hoca bir üst katta oturuyor. Biliyorsunuz Ev alma komşu al diye bir deyimimiz var. Biz de bu kıymetli komşuyu ilanda belirtmek istedik. Evi satın almak için ya da kiralamak için arayan onlarca kişi var. Tabii herkesin evden önce sorduğu ilk soru bu oluyor. Herkes hocaefendinin kim olduğunu merak ediyor.

Bu ev teknoloji ve konfor sunuyor

Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesindeki Kiptaş konutlarındaki bu ev için istenen bedel 1 milyon 150 bin TL. Fiyatta pazarlık payının olduğunu belirten emlakçı, sitede geçtiğimiz aylarda ilana konu evin emsali sayılabilecek bir evin 1 milyon 200 bin TLye satıldığını söyledi. Sitenin çevresindeki evlerin fiyatları ise 150-300 bin lira arasında. Emlakçı, bu evin konfor olarak çevredeki evlerden çok önde olduğunu söyleyerek Hem teknoloji hem konfor sunuyor bu ev. Üstelik muhterem bir hocaefendi komşunuz oluyor dedi.

Yanıltıcı bir pazarlama taktiği

İlana konu eve talip olmak için arayanlara Cübbeli Ahmet Hocanın komşusu olmayı vaad eden ilana Ünlünün avukatı Fatih Oğuz tepki gösterdi. Oğuz, müvekkilinin ilanın belirtildiği yerde ikamet etmediğini belirterek, şöyle konuştu: Cübbeli Hocanın orada evi yok. Biliyorsunuz kendisi Acarkentte oturuyor. Ama çocuklarının kaldığı farklı evler var. Ahmet Hocanın sözü edilen konutlarda ne kendisinin ne de eşinin üzerine kayıtlı bir evi var. Kiralanmıştır, belki tanıdıklarından biri oturuyordur. Bir tanıdığı vardır, hoca gider gelir, bu apayrı bir konudur. İlanı tekrar bir araştıracağız. Eğer böyle bir pazarlama taktiği kullanılıyorsa bir rahatsızlık duyulur. Çünkü bazı şeyler vaad ediliyor. Yanıltıcı bir pazarlama taktiği olduğunu söyleyebilirim. Adli olarak bir müracatımız olabilir.(Milliyet/ Arif Balkan)

Off ya güldüm buna baya :))))

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: