ERGENEKON DAVASI : İÜ’den de attılar


Ergenekon davasında 2 yıl boyunca tutuklu olarak yargılanan ve 6 yıl hapis cezasına çarptırılan Mehmet Perinçek, İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’ndeki araştırma görevlisi kadrosundan, doktorasını sürdürdüğü 6 yıl boyunca tezini teslim etmediği gerekçesiyle çıkartıldı.

Perinçek akademik kariyerine devam etmek için dava açtı. İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek’in oğlu olan Mehmet Perinçek’e ekim ayı içinde kadrosunun sonlandırıldığı ve enstitüyle ilişiğinin kesildiği bildirildi. Perinçek kararı şöyle değerlendirdi: “Türkiye’nin asılsız Ermeni soykırımı iddiaları için verdiği mücadelede çalışmalar yapmak üzere Dışişleri Bakanlığı tarafından Rusya’ya gönderildim. Doktoramı dondurdum. Türkiye’nin menfaatleri için yaptığım bu çalışmalarla geçirdiğim 1.5 yılı bile, kaydımı dondurmama rağmen doktora ve tez çalışma süresinin içinde saymışlar. Üniversiteden ilişiğimin kesilmesi hukuksuz olmasının yanı sıra siyasi bir karardır.

6 AY SONRA YANIT VERDİLER

2013 Mart’ında kalan süremi öğrenmek için yaptığım başvuruya ancak Eylül 2013’te yanıt verildi. Tez izleme komitesinin toplanması için yaptığım başvuru bir dönemlik gecikmeyle ancak Şubat 2013’te sonuçlandı. Dolayısıyla süremin dolmasından evvel tezimi savunma imkânım elimden alındı. Böylece Ekim 2013’te üniversitedeki araştırma görevliliği kadrom elimden alındı. Karşılaşmış olduğum bu durum bir haksızlığı içermekle birlikte hukuksuzdur da. Üniversiteler siyasi iktidarların ve birtakım cemaatlerin aralarında paylaştığı bir mecra haline gelmiş durumda. Bundan utanıyorum.”

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: