FETULLAHÇI BİR YAZARIN (FARUK ARSLAN) GÖZÜNDEN TÜRKİYE ANALİZİ /// @siring @mumtazidil @od atv


Demedi demeyin !

Mısır’daki askeri darbe aslında AK Parti’ye soğuk bir duş oldu. Neden mi? Müslüman Kardeşler’i destekleyen AK Parti yönetimi aynı İslami düşünce temelinden geliyorda ondan.

Şahsen çocukluğum Hasan El Benna, Seyyid Kutup ve Mevdudi’nin kitaplarını okuyarak geçti. Zira babam Milli Selamet’in Milli Görüş’ün, rahmetli Erbakan’ın ordu içindeki tek tük adamlarından biriydi. 14 yaşına kadar Milli Görüş’ün okuduğu tüm kaynakları hatmetmiş bir genç olarak Mısır’ı hep gözümde idealleştirdiğimi hatırlıyorum. Mısır’dan son on yılda ülkemize gelenler Türkiye’yi gözlerinde devleştirdi ve Türkiye olmak için can atıyorlardı. Demedim demeyin, AK Parti’yi devirmeyi kafasına koymuş global ve yerli fesad komitesi, Milli Görüş’ün dar gömleğine dönen bir AK Parti’yi Müslüman Kardeşlerden daha kolay yer bitirir…

Bazı dar kafalı Milli Görüşçü kardeşlerimizden küfür, hakaret dolu epostalar alıyorum. Devlette Gülen camiasının yetiştirdiği, mükemmel çalışan, işinin ehli insanları kapı önüne koyarak kadrolaştıklarını kabul ediyorlar ve buna hakları olduğunu savunuyorlar. Zulmün büyüğünü işleyip, nasıl ahmakca gerekçeler uydurduklarının ya farkında olmayacak kadar serhoşlar, yada biliyorlarda , şeytanın binbir yüzü var. Üstad boş yere dememiş, siyaset meleği şeytan gösterir, şeytanı melek gösterir diye. Müslüman Kardeşlerde Mısır’da benzer yanlışı yaptı ve katırcı fincanlarını ürküttü. Zafer sarhoşu oldular, geçmişten ders çıkarmadılar, Batı desteğiyle sosyal medya ile gelen devrim kolayca uçtu gitti.

İngiliz şeytanı Hindistan’da birliği bölerken aynı stratejiyi izlemişti. Pakistan, Bangladeş ve Sri Lanka arka arkaya kuruldu ama hiç biri tek başına İngiliz sömürgecisinden kurtulamadı. Etnik, dini ve mezhebi sorunları kaşıyan İngiliz istihbaratı, aradan geçen yarım yüzyılı aşkın zamana rağmen halen kuklaları oynatmakta mahir. Mısır’da İngiliz tedris ve tedrisatından geçen İslam’ın garip bir mahdumu. İngilizler biliyorlar ki, İslam dünyasında Mısır’dan yükselecek demokrasi bayrağı tüm Afrika’yı sarar, ve Türkiye’den başlayacak bir devrim tüm İslam, Türk, Afrika ve Avrupa’yı kuşatır… Bu nedenle önemli bir bayrağı taşıyan AK Parti’yi tüm güçleriyle hedef alıyorlar. Mısır’da sivil toplum oluşmadan yıktılar ama Türkiye’nin çok önemli bir artısı var, bu nedenle başaramıyorlar. Nedir bu artı? Sakın Recep Tayyip Erdoğan sanmayın. Her türlü başarıyı kendinden bilen Erdoğan halen güç zehirlenmesi yaşıyor… Partiler demokrasi gereğidir ama sivil toplum olmadan olmaz.

Evet, Türkiye’nin en büyük değerimiz Fethullah Gülen. Türkiye’nin şansı onun gibi bir İslam alimine sahip olması ve onu takip eden milyonların iyi eğitimli, uyanık ve aksiyoner fertlerden oluşması.

Mısır’ın Yusuf Kardavisi var ama Gülen’in vizyonu ve önderliği tüm dünyayı kuşatırken, Kardavi Mısır’a bile söz geçiremedi. Gezi olayları fitnesinin savuşturulmasında Gülen’in akılcıl rehberliği ve camiaya tam zamanında dualar ettirmesi önemli rol oynadı. Oyuna gelenlerin oyununa gelmedi. Benim kardeşlerimi bürokraside, devleti aliyede kesip doğruyorlar, bir tekmede ben atayım demedi. Türkiye’den kopan en büyük sivil toplum örgütüne mükemmel liderlik yaptı ve camiayı devletin emir eri, kulu kölesi yapmaya çalışanlara sivil toplum dersi verdi.

Devletimizin yurt içinde ve yurt dışında alternatif sivil güce ihtiyacı vardı ve camia bu boşluğu mükemmel doldurdu. Şimdi hangi akılla bize tabi olmazlarsa yok ederiz, atarız, satarız diyorsunuz? Aklınızı peynir ekmekle mi yedinizde, ülkemizin en büyük sivil gücünü kendi hesabınıza devletleştirmeye çalışıyorsunuz… Elemanlarını satın alalım, satın alamazsak atalım, gücümüze güç katalım mıdır siyaset veya uzlaşma?

YARSAV’ı sevindiren yargı düzenlemesi de mi Milli Görüş fanatiklerini uyandırmıyor? Ergenekon ve Balyoz çetesini Silivri’den yarın salarlarsa da uyanmıyacak ve gerekçeler mi uyduracaksınız? Türkiye eğer Mısır olmadıysa bunu 2007 yılından beri Emniyet güçlerinin sürdürdüğü derin devlet operasyonuna borçlu. Siz bu başarılara imzasını atan polislerimizi sürgün eder, savcı ve hakimlerin yerlerini değiştirir, üst yargıya çıkacak yolları tıkarsanız, CHP’nin gulyabanileri geri döner ve sizden intikamlarını alırlar.

Zaten hazır kıta bekliyorlar, akrebe, yılana , çıyana, kobraya fırsat verirseniz, mizaçlarının, karakter ve huylarının gereğini yerine getirecektir. Sizi onlarca defa kurtaranlara vefasızlık gösterip üzerseniz, sizi öyle bir üzerler ki Mısır’dan beter olursunuz… Müslüman Kardeşler fertlerini yıllarca hapishanelerde çürüten, işkence yapanlar, kızlarına, eşlerine önlerinde tecavüz eden zihniyet size acır mı sanıyorsunuz? Şeytanlar sizi yemesin diye daha ne kadar zekadan yoksun yanlışlarınıza camia dayanır bilemiyorum. Daha kaç defa lideri suikasttan kurtarır, daha kaç tane darbe planını boşa çıkarabilir ki…

Güç bende diye diye dolduruşa geliyor ve sizi iktidar yapan halk içinde en muteber olanları kesmenizi salık verenlere hay hay mı diyorsunuz yoksa? Kelle kelle oy hesabı yaparak matematiksel yollarla mı iktidar oldunuz beyler! Kanaat önderlerinin duaları ve güvenirliği kelle sayısı ile ölçülemez.

2008’den beri Doğan medyası, yolsuzluk, iffetsizlik ve hortumculuk dosyalarınızın kapağını neden açmıyor, neden hiç merak etmiyorsunuz? Onlara bu dosyaları bekletmelerini salık verenler sizi yönlendirip camiaya şantaj yapmanızı ve kesik atmanızı sağlıyorsa idam sehpanızı da hazırlıyorlar demektir. Camia paratöneri kaldırsa yıldırımlar başınıza düşer, emin olun…

Şunu biliyorum, her sabrın bir sonu vardır, sabır taşı çatlarsa Allah sebepleri halk eder, yerin dibine geçer güç savaşınız… Demedi demeyin: Türkiye Mısır olmasın diye size sabrenleri daha fazla üzmeyin dostlar!

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

Derin İstihbarat

strateji, güvenlik, araştırma, istihbarat, komplo teorileri, mizah, teknoloji, mk ultra, nwo

İran Analiz

İran-Şii Jeostratejisi ve Dünya Genelinde İran Destekli Şii Örgütler, İran-Şii Lobisine Dair Bilgiler

İç Savaş

Strateji - Taktik - Savunma

İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

%d blogcu bunu beğendi: